FBC Vikings Kopřivnice - Junioři

Junioři v Horní Suché vítězně

Kopřivnické juniorské družstvo potvrdilo svou formu z minulého kola a ani na turnaji v Horní Suché nepoznalo chuť porážky. V prvním utkání si poradilo s týmem Přerova 6:4 a vítězný byl i druhý zápas proti Šternberku. V něm soupeři oplatilo porážku z prvního vzájemného měření sil a Kopřivnice zvítězila 5:2.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Přerov 6:4 (2:2, 2:0, 2:2)

Přerovský soupeř budil respekt, přesto se kopřivničtí florbalisté pustili do něj z vervou. Lehce ovládli hřiště a vytvořili si několik šancí. Ve čtvrté minutě se za brankou uvolnil Zátopek, našel před ní zcela odkrytého Menzela a Jirka se nemýlil. V osmé minutě rozehrával Fojtů před naší brankou. Přihrávka na centra se mu moc nepovedla. Přerovský útočník ji vystihl a vyrovnává. Ve dvanácté minutě minutě hrajeme oslabení při kterém inkasujeme druhou branku.. O minutu později Fojtů napravuje svou chybičku a po nahrávce Zátopka z pozice obránce vyrovnává. Od druhé třetiny vikingové ovládli hřiště, kontrolují hru. V páté minutě po pěkné kombinaci první pětky Štefek dostává vikingy do vedení. O dvě minuty později Zátopek nachází před brankou Kostelníka a je to 4:2. Vikingové mají velkou převahu,ale brankově se jim toho nedaří využít. Ve třetí minutě třetí třetiny Ondra Matula prudkou střelou prostřelí vše, včetně brankáře.  V 9. minutě soupeř z přesilovky snižuje na rozdíl dvou branek, ale o půl minuty po přihrávce Štefka Zátopek navyšuje výsledek o tři branky. Minutu před koncem utkání nařizuje rozhodčí trestný nájezd a přerovský útočník upravuje na konečných 6:4 pro Vikingy.

Fbc Excalibur Šternberk x FBC Vikings Kopřivnice 2:5 (0:2, 0:1, 0:4)

Vítězství v druhém zápase se nerodilo lehce. Excalibur hrál pozorně v obraně a hrozil z protiútoků. V 5. minutě fauluje Kostelník a soupeř přesilovku využívá. O minutu později rychlý protiútok a prohráváme o dvě branky. V druhé třetině vikingové výrazně zabrali. Zatlačili soupeře do defenzívy. výsledkem je několik faulů. Při jedné z přesilovek nahrává Štefek Matulovi a ten bombou prostřelí brankáře. Ve druhé minutě třetí třetiny nahrává Fojtů středem hřiště Jahodovi. Ten se obtáčí kolem obránce a nekompromisně vyrovnává. Vikingové ovládli hřiště a mohutným náporem se snaží přetočit vítězství na svou stranu. V jedenácté minutě Zátopek nachází před brankou Štefka a vedeme. O třicet sekund později zatáhne Matula po levé straně míč a uvolňuje napravo Zátopka a ten se nemýlí. A o minutu později si to Zátopek se Štefkem zopakují. Vojta křižnou nahrávkou napříč obranným pásmem soupeře uvolňuje Adama a ten bez přípravy střílí do odkryté branky, Krásná kombinace. Výsledek vikingové už v klidu uhlídali.

"V prvním zápase jsem neměl moc pochyb o vítězství. Kluci byli jednoznačně lepší a jen ty branky chyběly. Ve druhém zápasu to bylo od poloviny o srdíčku a to naši kluci měli obrovské a díky tomu jsme vyhráli. a zato jim patří můj velký dík. Mrzí mě,že soupeř ze Šternberka hrál hodně tvrdě,někdy až za hranici regulérnosti. Pletou si florbal s hokejem. Některé zákroky byly hodně drsné a mají na svědomí zranění našeho nadějného hráče Kuby Kostelníka." řekl po zápase trenér Dušan Hejč.

Kompletní výsledky 2. ligy juniorů naleznete zde.

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.