FBC Vikings Kopřivnice - Junioři

Junioři jsou krůček od vítězství v soutěži

Kopřivnické juniorské družstvo odehrálo na Čeladné další z turnajů 2. ligy a potvrdilo své postavení v tabulce. Jako lídr soutěže nezaváhal ani v jednom z utkání a po výhrách 7:2 nad Prostějovem a 9:5 nad Frýdkem-Místkem jim zbývá poslední malý krok k celkovému vítězství v soutěži. 

SK K2 Prostějov x FBC Vikings Kopřivnice 2:7 (0:5, 1:2, 1:0)

Proti poslednímu celku tabulky potvrdili vikingové roli favorita a hned od začátku se pustili do soupeře s velkou vervou. Ve druhé minutě Kostelník po Zátopkově přihrávce otevírá skóre. Za dvě minuty nachází Kostelník před brankou zcela nekrytého Purmenského a Jirka se nemýlil. Vikingové měli jednoznačnou převahu, což potvrdili v osmé minutě třetí brankou, kterou vsítil opět Kostelník po Zátopkově přihrávce. Za dvě minuty je to pět ku nule. Matulu našel před brankou Jahoda a o pul minuty později si naběhl před branku Telčer, kterého našel pěknou přihrávkou z levého rohu Kostelník.

Ve druhé třetině,hned na začátku nachází Purmenský na pozici obránce Trčku a Jirka prudkou střelou prostřeluje prostějovského brankáře. V osmé minutě soupeř z jednoho rychlého protiútoku využije, že se naší hráči nedostatečně vracejí a dává první branku. Ale vzápětí ofenzivně naladěná dvojice Kostelník, Zátopek opět zvyšuje na 7:1.

Od té doby úroveň hry vikingů značně poklesla. Vědomí vysokého vedení, zkoušejí různé kombinace až do prázdné branky a už tak důsledně netlačí na soupeře. Výsledkem je už žádná vstřelená branka a naopak Prostějovští jednou brankou korigují konečný výsledek.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Kovo KM Frýdek-Místek 9:5 (3:2, 6:2, 0:1)

S vědomím, že se nám proti nepříjemnému soupeři z Frýdku tak moc nedaří, nastoupili vikingové naprosto připravení a koncentrovaní. A hned od začátku začali tlakem na soupeře. V první minutě přihrává Plánka před branku Telčerovi a je to 1:0. O dvě minuty je veseleji. Je to opět Kostelník a kdo jiný než Zátopek. Soupeře to nevyvedlo z míry a naopak zvýšeným úsilím vyrovnal hru. V páté minutě hraje přesilovku a kvalitní kombinací přečíslí naší bránící čtyřku a snižuje na rozdíl jedné branky. V šesté minutě minutě hrajeme přesilovku,ale nedaří se ji proměnit. A v době,kdy přesilovka končí a dochází ke střídání formací na hřišti, zůstává Zátopek ještě ve hře, zatáhne míč po levé straně a nahrává do druhé vlny Jahodovi a ten bez přípravy zvyšuje na 3:1. Soupeř se nevzdává a naopak třicet sekund před koncem třetiny využívá naší nepozornosti a snižuje na 3:2.

Vikingy to nezlomí. Naopak na začátku druhé třetiny během dvou a půl minuty dávají tři branky. Nejdříve Telčer po přihrávce Mužného. O dvacet sekund později Zátopek po krásné přihrávce Kostelníka napříč brankovištěm. A za čtyřicet sekund si to ti dva otočili. Od té doby mají vikingové mírnou převahu. V desáté minutě Kostelník uvolní Matulu a ten lišácky využije nepozornosti brankáře a dává sedmou branku. V jedenácté minutě využije mírného polevení v koncentraci a dvěma rychlými brankami snižuje na 7:4. Ale vikingové během minuty rychle kontrují dvěma brankami opět navyšují výsledek. Nejprve opět Zátopek, kterému nahrál Kostelník a o dvacet sekund si Trčka s Hanzlíkem vyměnili pozice. Zdeněk nahrával a Jirka dává devátou branku.

Třetí třetina se už víceméně dohrává a v jedné nepřehledné situaci soupeř koriguje na konečných 9:5.

Sestava Vikings: Bartoň, Matula, Fojtů, Kostelník, Purmenský, Zátopek, Trčka, Hanzlík, Plánka, Telčer, Mužný, Jahoda, Žáček,Štefek Ondřej.

"Vítězit v každém zápase, kdy víme o co nám jde, je čím dál tím těžší. Hráči, kteří hraji i za náš A - tým absolvovali během čtrnácti dní sedm těžkých zápasů. A je to na nich bohužel nepatrně znát. Musel jsem na ně trošku, někdy i nevybíravě zatlačit. Ale zvládli to. A za to jim patří můj obrovský dík. A nejenom jim. Celému týmu. Drží perfektně pohromadě, hráči bojují, zkrátka chtějí. Velké uznání dvojici Kostelník, Zátopek. Kuba deset bodů a Vojta osm. Není co dodat. Už nám schází jenom kousek a ten chceme 7.4. v sobotu na domácím hřišti dotáhnout do vítězného konce. Zvu všechny, kteří nám fandí. Přijďte nás podpořit a zároveň, když to vyjde i oslavit s námi vítězství v soutěži. Kluci si to zaslouží. Dělají pro to opravdu moc." Dodal po zápase trenér Vikings Dušan Hejč.

Kompletní výsledky 2. ligy juniorů naleznete zde.

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.