FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žáci

Mladší žáci ve Stonavě stříbrní

Útočili na zlatý hattrick, ale nepodařilo se. Mladší žáci brali po dvou triumfech na předešlých turnajích stříbrný pohár. I tak je to další pěkný úspěch kopřivnického florbalu.

Svůj třetí turnaj odehráli nejmladší vikingové ve vzdálené sportovní hale ve Stonavě. Hned v prvním zápase narazili na jednoho z nejtěžších soupeřů Škorpions Poruba, kterého dokázali v prvním turnaji sezóny porazit 5:3. Bohužel s porubskými dokázali sehrát vyrovnanou partii pouze v prvním poločase. Druhý poločas by se dal s klidem pojmenovat tragický. Soupeř velmi rychle odskočil na dvoubrankový rozdíl a tím srazil vikingy do kolen. Konečný výsledek 0:6 byl zcela zasloužený.

Druhým soupeřem bylo početně velmi slabé družstvo 1. SC Bohumín 98, které přijelo na turnaj pouze v sedmi hráčích a dokonce bez brankáře! V tomto zápase si mladší žáci částečně spravili chuť do hry a bohumínské vyprovodili za konečného stavu 11:3.

Překvapením byl další ostravský tým FBC Tigers Poruba, který nás převážně v prvním poločasu pořádně potrápil. Nakonec se i tohoto soupeře podařilo udolat a to výsledkem 3:1.

Posledním soupeřem vikingů byl tým Slávia Havířov s Richardem Strnadelem na lavičce, coby trenérem juniorů Torpéda Havířov. Hráčům z Havířova se chvíli po zahájení utkání podařilo jít po hrubých chybách v obraně do dvoubrankového vedení. Vikingové ještě do konce poločasu srovnali a přidali jednu branku navíc. V druhém poločasu předváděl převážně první útok pohledný florbal a tak se poslední zápas dovedl do vítězného konce za stavu 6:3.

I když jsme na turnaji převzali stříbrný pohár, není se dvakrát z čeho radovat. Předvedli jsme velice proměnlivý výkon, plný zbytečných chyb pramenících  většinou z individuálních snah jedinců rozhodnout zápas a z toho vyplývající nesoustředěnost pro kolektivní výkon. Ale jak se říká: „vše zlé je pro něco dobré“, tak doufám, že se z toho poučíme a postoupíme o krůček výše.

Kompletní výsledky mladších žáků naleznete zde.