FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žáci

Mladší žáci opět první - tentokrát na turnaji v Českém Těšíně

Další výhra na turnaji mladších žáků se nerodila vůbec lehce, ba naopak dalo by se říci, že to byl jeden z nejtěžších turnajů v letošní sezóně. Nejmladší Vikingové odehráli dvě velice kvalitní utkání se soupeři, kteří nechtěli svou kůži dát lacino.

Prvním soupeřem nám byl SFK TJ Slovan Havířov, kteří dorazili na turnaj v plné síle s odhodláním vrátit nám minulou porážku v Petrovicích. Hned od úvodního hvizdu rozhodčího na nás havířovští vletěli jak sršni a bylo jasné, že na tento zápas se dobře připravili. Hráčů v modrobílých dresech bylo z počátku všude, vynikali rychlostí a zdálo se, že u míčků byli vždy o krok dříve. Naštěstí se nám podařilo vstřelit první branku, která nás nakopla a zápas začal být daleko vyrovnanější. Soupeř vyrovnal a dokonce šel do jednobrankového vedení, které se podařilo srovnat skvěle hrajícím Davidem Forchem. Zápas se pro nás zdramatizoval, když ke konci utkání byl vyloučen kapitán Helbrich. Vítěznou trefu zaznamenal opět David Forch, který dokázal zužitkovat v tomtéž oslabení a sedm sekund před koncem, ukázkové nahození gólmana Šenkeříka. FBC Vikings Kopřivnice – SFK Slovan Havířov 3:2.

Druhý zápas byl pro nás takříkajíc odpočinkový. V tréninkovém tempu jsme vyprovodily 1. MVIL Ostrava z palubovky za stavu 15:0 ještě před uplynutím standardní doby utkání.

Třetí a druhé velice kvalitní utkání jsme odehráli proti týmu mladších žáků extraligového Torpéda Pegres Havířov. Havířovští předváděli pěkný florbal plný kvalitních nahrávek. Bohužel pro soupeře štěstíčko stálo více při nás. Když k tomu připočteme skvělou formu brankáře Šenkeříka a střeleckou produktivitu kapitána Helbricha, vyjde nám konečný výsledek 6:4 pro Vikings.

Poslední zápas turnaje jsme odehráli s domácím FBC DDM Český Těšín. Na mnohých hráčích již byla znát únava z předešlých utkání. Tomu také odpovídal náš výkon a nebýt Jakuba Strakoše v bráně, kdo ví, jak by zápas skončil. Vydřený výsledek 3:1 pro nás, rozhodně není hoden naší kvalitě.

Konečné pořadí turnaje:

1. FBC Vikings Kopřivnice – 12 b.

2. SFK Slovan Havířov – 9 b.

3. Torpédo Perges Havířov – 6 b.

4. FBC DDM Český Těšín – 3 b.

5. 1. MVIL Ostrava – 0 b.

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.