FBC Vikings Kopřivnice - Neligové Turnaje - Mladší Žáci

Mladší žáci na Junior Ostrava Cupu pátí

ostrava cup logoOd 3. - 5. června se konal v Ostravě tradiční turnaj Junior Ostrava Cup, kterého se účastnili také mladší žáci. Turnaj skýtá možnost poměřit síly s jinými týmy než pouze z MS kraje. V této věkové kategorii se turnaje účastnilo celkem 19 týmů a mladí Vikingové obsadili celkově pátou příčku.

Vikingové byli nalosováni do skupiny A společně s týmy Spartak Přerov, ČPP Bystroň Group Ostrava žlutí, Zlín Lions U13 a FbK Kobylisy. V první zápase s ČPP Bystroň Group Ostrava Vikingové celkově přehráli soupeře a zvítězili jednoznačně 12:2. Ve svém druhém zápase narazili na pro nás neznámého soupeře FbK Kobylisy. Tento zápas skončil zaslouženou remízou 4:4, kdy Vikingové po celou dobu zápasu dotahovali náskok soupeře. I přes několik vyložených šancí na konci zápasu, se ale nepodařilo Vikingům strhnout vítězství na svou stranu. Poslední zápas pátečního programu sehráli Vikingové proti Spartaku Přerov.Výsledek 11:00 pro naše barvy určitě potěšil, ale předvedená hra už méně.

Sobotní program svedl naše družstvo proti Zlínu Lions U13. Tento zápas rozhodoval o celkovém pořadí ve skupině. V případě prohry jsme mohli skončit na 3. místě a naopak vítězství nás posouvalo do bojů o první místo ve skupině. Zápas se Zlínem se odehrával ve vysokém tempu. Poločas skončil 2:1 pro Vikingy. Dvěma góly v prvních dvou minutách ve druhé části jsme zápas strhli na svou stranu a celkovým vítězstvím 6:3 jsme čekali na poslední zápas ve skupině. Ten sice skončil výhrou Kobylis, ale celkové skóre při rovnosti bodů s Kobylisy vyznělo jednoznačně pro Vikingy.

V osmifinále jsme narazili na čtvrtý tým skupiny B - Startíček. Zápas měl jednoznačnou převahu našich borců a vítězstvím 9:1 jsme postoupili do vyřazovacích bojů v neděli, tedy do čtvrtfinále. Soupeřem pro čtvrtfinále byl polský tým Olimpia Lochow (mistři Polska 2016). Zápas začal s velkou opatrností na obou stranách. Vikingové vstřelili první gól, ale poločas skončil 2:4 v náš neprospěch. I přes mohutný tlak ve druhé půli, kdy se takřka hrálo jen na soupeřovu branku, se nám nepodařilo o zvrat v tomto utkání a prohrou 4:5 jsme turnaj zakončili na celkové páté příčce. Nejvýstižněji tento zápas shrnuli samotní pořadatelé na stránkách turnaje. Odkaz na článek http://ostravacup.cz/junior/clanek.asp?id=182

Děkujeme všem hráčů za předvedené výkony a rodičům za podporu a organizaci v průběhu celého turnaje. Poděkování patří hlavně trenérovi Renému Klemensovi, který tímto turnajem ukončil svou více jak 10ti letou kariéru trenéra v různých věkových kategoriích. René děkujeme...