7413
107416

FBC Vikings Kopřivnice - Neligové Turnaje - Mladší Žáci

Mladší žáci čtvrtí na příborském Junior Metaxa Cupu

ml zaci metaxa cup pribor 2016 nahled5. listopadu se uskutečnil 5. ročník turnaje Metaxa cup, který pořádalo město Příbor. Turnaje se účastnilo celkem 6 družstev systémem každý s každým. S bilancí 2 výher a 3 proher skončili mladí Vikingové celkově na čtvrtém místě.

Turnaj byl vypsán pro hráče ročníku 2001-2003, což představovalo pro naše mladé Vikingy hlavně sbírání zkušeností proti věkově starším hráčům. Prvním soupeřem byl domácí B tým Luna Příbor. Vítězstvím 3:0 proti tomuto soupeři se nám vstup do turnaje náramně povedl.

Druhým tým Shark Suchdol disponoval zkušenými hráči, kterých se mladí Vikingové hned v úvodu zápasu zalekli. Výsledkem byl nelichotivý poločasový stav 0:5. Po změně stran se mladí Vikingové zbavili strachu ze soupeře a celkovým výsledkem 2:6 odvrátili možný debakl v tomto utkání.

V následujícím utkání proti týmu Deal of lux zvítězili Vikingové koncentrovaným výkonem 4:0. Zapsali si druhou výhru na turnaji a vstupovali do posledních dvou utkání proti silnějším týmům o celkové pódiové umístění.

Hned následujícím soupeřem byl A tým Luna Příbor. Domácí tým pomýšlel na celkové vítězství na turnaji a nikoho nenechal na pochybách o tom, že by tomu mělo být jinak. Výhrou 5:1 si zajistil nejhůře 2. místo v turnaji před poslední zápasem proti Sharks Suchdol.

Závěrečným soupeřem byl tým Warriors Nový Jičín. Hrálo se celkově o 3. místo na turnaji. Po první půli byl stav 3:2 pro Vikingy. Na začátku druhého poločasu Vikingové přidali další branku a zdálo se, že utkání dovedou k vítězství. Po následných našich chybách se podařilo soupeři vyrovnat a vstřelit i pátou branku v utkání. Do konce zápasu i přes naši mírnou převahu se nám nepodařilo srovnat skóre a zápas skončil 4:5 v náš neprospěch.

Celkovým vítězem turnaje se stali hráči Sharks Suchdol. V zápase o prvním místo sice remizovali s týmem A Luna Příbor, ale při rovnosti bodů díky lepšímu skóre ze všech zápasů, nakonec turnaj vyhráli.

Celkově turnaj hodnotíme velmi pozitivně. Obava nás trenéru plynula hlavně z toho, jak se hráči vyrovnají se soupeři o 3-4 roky staršími. Škoda posledního zápasu, ve kterém jsme nedokázali zvítězit a zajistit si tak třetí místo na turnaji. Musíme hráče pochválit za přístup a předvedenou hru.