FBC Vikings Kopřivnice - Neligové Turnaje - Mladší Žáci

Mladší žáci vybojovali putovní pohár starosty Paskova

Skvělého úspěchu dosáhli mladší žáci na turnaji v Paskově. V konkurenci 5 týmů se probojovali až do finále, kde porazili na samostatné nájezdy 1. SC SSK Vítkovice a získali tak putovní pohár.

 

Mladší žáci se v Paskově v hale místní ZŠ postupně střetli se 4 týmy mladších žáků. V prvním zápase proti týmu Vítkovic, podlehli těsně 1:0. Na dodatečné trestné střílení byli rovněž lepší hráči Vítkovic, kteří vyhráli 4:1. Ve druhém zápase ztratili výhru nad Torpédem Havířov až v samém závěru a remizovali 3:3. I ve druhých samostatných nájezdech byli hráči Torpéda lepší a zvítězili 2:1. Ve třetím zápase žáci porazili tým Hrabové 5:3 a stejně dobře se jim vedlo i v trestných stříleních, když vyhráli 3:0. V posledním zápase se žáci utkali s domácím Paskovem. Výhra v zápase a výhra na trestná střílení by poslala tým z Kopřivnice do finále a to se taky podařilo. Zápas začali hráči výborně a ujali se vedení 3:0. Soupeři se ovšem podařilo snížit na 3:2 a z utkání bylo pořádné drama. Vyrovnat se ale paskovským už nepodařilo a tak si žáci připsali druhé vítězství. V následných samostatných nájezdech byli rovněž úspěšnější naši hráči a tak je čekalo velké finále proti týmu Vítkovic.

Finálový zápas se hrál na 3x10 min a kopřivnické družstvo celý zápas dotahovalo těsné vedení Vítkovic. Ty se ujaly vedení už ve 2. minutě. Vyrovnat se podařilo Štěpánovi Klemensovi, který ranou z poloviny hřiště vyhnal všechny pavouky z horního růžku vítkovické branky. Soupeř šel v závěrečné části znovu do vedení, ale do konce hrací doby se podařilo vyrovnat Dominikem Eichnerem, který bekhendovou kličkou nedal brankáři Vítkovic sebemenší šanci. Finále tak dospělo do samostatných nájezdů. Po 5 sériiích byl stav nerozhodný 3:3 a tak přišel na řadu systém náhlé smrti. V té zachoval chladnou hlavu náš brankář, ale také hlavně střelec rozhodujícího gólu Jan Ermis. Nájezd a následnou radost z vítězství v turnaji si můžete prohlédnout tady.

Celý tým ml. žáků, který startoval na turnaji pod vedením trenére Renka Klemense zaslouží pochvalu, protože si klub připsal do své sbírky další cennou trofej. Navíc nejlepším střelcem turnaje se stal rovněž hráč kopřivnického týmu Jan Ermis.

Vítězné družstvo FBC Vikings Kopřivnice...

vítězné družstvo FBC Vikings Kopřivnice

Dominik Eichner s putovním pohárem ...    Nejlepší střelec turnaje Jan Ermis...

Dominik Eichner s putovním pohárem a nejlepší střelec turnaje Jan Ermis

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.