3348
164408

FBC Vikings Kopřivnice - Neligové Turnaje - Mladší Žáci

Putovní pohár z Paskova opět v držení Kopřivnice

Kopřivnický tým nejmladších hráčů po roce opět získal prvenství na turnaji o putovní pohár starosty města Paskova. Ve specifickém systému turnaje si nakonec poradil ve finále s Frýdkem-Místkem a znovu bude na nadcházející rok držitelem velkého putovního poháru.

V neděli 11.5.2008 se naši mladší žáci zúčastnili turnaje o Putovní pohár starosty obce Paskov, který jsme po loňském úspěchu letos přijeli obhajovat. Na turnaj jsme  odjeli v silně oslabené sestavě, poprvé se v našich řadách představili noví hráči z mladších ročníků.

První zápas jsem zahájili proti týmu Pepino Ostrava, vyšel nám nástup do zápasu a ujali jsme se rychle vedení. V závěru zápasu jsme polevili a soupeř toho využil a snížil náš náskok na rozdíl jediného gólu s konečným výsledkem 4:3. Po každém zápase probíhaly samostatné nájezdy a výsledky se započítávaly do celkového hodnocení. Nájezdy jsme prohráli 0:3. Druhým soupeřem byli FBC Frýdek Místek. V zápase jsme se ujali vedení a vytvořili si dvougólový náskok, který soupeř v posledních minutách vyrovnal na výsledných 4:4. I v nájezdech byl soupeř úspěšnější a vyhrál 2:3, tato série se rozhodovala až v osmém nájezdu. V třetím zápase jsme na stoupili proti domácím Paskov Saurians. Jako první se prosadil soupeř, ale nám se podařilo otočit zápas ve vlastním oslabení. Zápas jsme vyhráli 5:3 poprvé se nám podařilo zvítězit i v disciplíně samostatných nájezdů. Poslední soupeř v základní skupině byl ZŠ U Stadionu Uničov. Zápas jsme hráli pozorněji a vyhráli poločas 1:0. V druhém poločase jsme zatížili konto soupeřova brankáře dalšími 2 góly. K jistotě postupu do finále jsme museli vyhrát  samostatné nájezdy. Důvěru v brance dostal Jakub Molnar, který lišácky oklamal soupeřovy útočníky. Rozhodující nájezd proměnil Lukáš Pargač a poslal nás do finále.

Finálovým soupeřem se stal tým FBC Frýdek Místek. Soupeř nás zaskočil velmi tvrdou hrou. První třetinu jsme prohráli 1:2. Skvělým nástupem do druhé třetiny pod taktovkou Michala Podešvy jsme otočili stav na ukazateli 3:2 pro naše barvy. Poslední třetinu jsme vyhráli 4:1. V závěrečné části bylo hodně tvrdých soubojů a několikrát nás podržel brankář Marek Cochlar. V posledním dějství se už skóre neměnilo.

V průběhu turnaje jsme měli zástupce v soutěži o nejrychlejšího hráče, kdy vylučovacím způsobem nenašel přemožitele a zvítězil náš David Zima. Nejvíce gólu v průběhu celého turnaje  nastřílel Lukáš Pešat. Stoprocentní úspěšnost v samostatných nájezdech měl Daniel Hnitka.

Tým byl bez opor hráčů základního kádru, který byl na turnaji v Hranicích a tak tým, doplněn hráči mladších ročníků předvedl perfektní výkon. Poděkování patří všem hráčům za předvedený výkon i nasazení.