FBC Vikings Kopřivnice - Neligové Turnaje - Mladší Žáci

Prague Games 2008

Stejně jako jejich starší spoluhráči,zůstali mladší žáci na Prague Games stupínek od vytouženého postupu ze skupiny. I tak zanechalo naše nejmladší družstvo v Praze velice dobrý dojem.

 

 

Mladší žáci v Praze příjemně překvapili...

Reprezentací našeho oddílu na Prague Games 2008 byli pověřeni svěřenci Jana Slezáka a ti nabídnuté šance skvěle využili. V těžkých bojích ve skupině dokázali 3x vyhrát a získat tak nejvíce bodů ze všech mládežnických kopř. týmů v histori Prague Games. Zejména vítězství 3:1 nad slovenskou Stupavou a 2:0 nad domácím Tatranem Střešovice jsou hodně cenná, protože např.

Slováci dokázali s vysokým favoritem finským Karhutem remizovat 3:3 s finalistou turnaje švédským Nykvarnem po boji těsně prohrát 2:4 ! A o ambicích domácího Tatranu také nelze pochybovat.

Los naše mladé hráče , polovina týmu může hrát za mladší žáky i příští rok, vůbec nešetřil. V naší kategorii do 14 let startovalo 48 týmů, které byly rozděleny do osmi 6 členných skupin. Z každé skupiny postupovaly dva celky. A v naší skupině jsme, mimo zmiňovaných Slováků a Tatranu, měli velké favority celého turnaje - finalistu švédský Nykvarn IF a bronzový finský FBT Karhut !

A hra těchto družstev tomuto výsledku odpovídala. Přesto se naši kluci Švédů ani Finů nezalekli, kladli jim tuhý odpor a porážky s vynikajícími Švédy 1:4 a neméně výbornými Finy 0:4 jsou více než čestné. Ve skupině jsme tak obsadili 3. místo a při příhodnějším losu jsme měli na postup !

Tým Jana Slezáka se opíral o výborné brankáře Patrika Fulneka a Tomáše Lipového, které doplnili srdnatě bojující hráči v poli se skvěle střelecky disponovaným střelcem Petrem Chovancem, jehož 6 branek v takovém turnaji má rozhodně svou váhu. Nezbývá než chlapcům za vzornou reprezentaci oddílu a města poděkovat, za předvedenou hru a výsledky si to zaslouží !

Sestava týmu: Patrik Fulnek, Tomáš Lipový, Marek Mikulenka, Petr Chalupa, Petr Chovanec, Marek Bukovský, David Zima, Lukáš Pešat, Martin Veřmiřovský, Lukáš Holub, Radim Lichnovský - kapitán, Dominik Zahradníček a Ondřej Žolna.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.