FBC Vikings Kopřivnice - Neligové Turnaje - Mladší Žáci

Zlatý hattrick v Paskově nebyl

Potřetí v řadě se našim mladším žákům ukořistit pohár obce Paskova nepodařilo, nicméně opět potvrdili své výsadní postavení v regionu a na kvalitně obsazeném turnaji skončili druzí.

V neděli 24. května se zúčastnili naši mladší žáci 10. ročníku turnaje O putovní Pohár obce Paskova. Do turnaje se přihlásilo 5 týmů a hrálo se, každý s každým a 2 nejlepší týmy se měly utkat ve finále. Vzhledem k tomu, že se v posledním zápase základní části potkaly 2 nejlepší týmy, které by měly hned poté spolu sehrát finále, bylo dohodnuto, že se odehraje rovnou finále.

Úvodní zápas proti domácímu týmu si mohli mladí Vikingové užít bez větších starostí. Svými jednoduchými akcemi, častou střelbou a skvělou obranou vyprovodili domácí 5:0.

V druhém utkání proti ostravskému Zábřehu si museli Vikingové pohlídat 2 útočníky soupeřova prvního útoku, kteří svou produktivitou rozhodovali zápasy. Díky, do té doby, bezchybné obraně se to také dařilo do posledních minut zápasu. Několika hrubkami si ale Vikingové sami zkomplikovali zápas, když dovolili soupeři dostat se na rozdíl jediné branky. V závěru ještě soupeř odvolal brankáře a “odměnou“ mu byl gól do prázdné brány, který stanovil konečný výsledek na 5:3.

Třetí utkání se Slávií Havířov bylo zajímavé pro diváky jen v úvodu. Po té, co si Vikingové vytvořili čtyř-gólový náskok, už dohráli zápas v uvolněném tempu a nepustili soupeře do žádných větších šancí. Naopak sami ještě skóre navyšovali na konečných 8:0.

V posledním, finálovém zápase se naši hráči utkali s týmem FBC Frýdek-Místek. Oba týmy si uvědomovaly důležitost utkání a od prvních minut byl na hřišti vidět boj. Boj o každý balón a o každý metr hřiště. Soupeř přijel na turnaj s výrazně širším kádrem než kopřivnický tým a náležitě toho využil. Odehrál celý zápas ve vysokém tempu a fyzicky náročným stylem, kdy permanentně napadal třemi hráči hluboko v útočné třetině. Přesto, že se oba týmy dostaly do několika slibných šancí, první třetina skončila remízou 0:0. V druhé části udělali Vikingové dvě hrubé chyby a soupeř nekompromisně trestal. Poprvé naši inkasovali po chybě ze standardní situace, kdy nechali jednoho z útočníků soupeře nepokrytého a ten nedal brankáři Marku Cochlarovi šanci. Krátce na to, zůstal za naší obranou osamocený frýdecko-místecký útočník a šťastně tečoval střelu těsně před gólmanem. Do poslední třetiny nastupovali Vikingové s chutí zápas otočit. Po osmi vteřinách skórovali, když gólman soupeře nezkrotil jedovatou střelu a na následnou dorážku už nestačil zareagovat. To, ale bylo ze strany Vikings vše. Pak přišla situace stejná jako při prvním gólu Frýdku-Místku… opět standardní situace… opět se Vikingové rozestavili… opět nechali volného střelce… a opět inkasovali…

Tato situace Vikingy zlomila. Soupeř po zbytek zápasu důsledně bránil a nepustil kopřivnické mužstvo do větších šancí. Naopak, sám ještě přidal jednu branku a tím uzavřel výsledek 4:1 pro Frýdek.

Přesto, že hráči Vikings Kopřivnice odehráli celý turnaj celkem v 8 lidech, dokázali zvládnout i fyzicky náročné finále. I naši hráči, i diváci můžou mít svůj názor na to, jaké věkové ročníky postavil do zápasu náš finálový soupeř, ale hledat důvody neúspěchu musíme vždy nejdřív u sebe. To, co nás připravilo o vítězství v turnaji, byly nezvládnuté standardní situace. Nic víc, nic míň.