FBC Vikings Kopřivnice - Neligové Turnaje - Mladší Žáci

Mladší žáci třetí na turnaji v Hranicích!

mcr hranice 2015 nahledKopřivnickým mladším žákům se podařil další velký úspěch. V Hranicích n. Moravě vybojovali na neoficiálním MČR, pořádáné klubem Teiwaz skvělé 3. místo. V minulém ročníku se podařilo kopřivnickým hráčům proklouznout až do finále, letos se podobný úspěch zopakovat nepodařilo. Konečné 3. místo, které Kopřivnice vybojovala nad pražským týmem Black Angels je ovšem velkým úspěchem.

Naši mladí Vikingové odjeli na „Setkání mladších žáků“ do nedalekých Hranic. Tento turnaj byl vždy považován za jakési neoficiální MČR této kategorie. Ovšem rok od roku je účast družstev napříč republiky menší a menší. Letos do Hranic dorazil pouze pražský tým Black Angeles a pak pouze družstva z Moravy.

Během prvního hracího dne jsme si dokázali poradit ve skupině právě z pražským týmem, který jsme porazili 6:3 a poté jsme nedali šanci ani ogarům ze Vsetína s výsledkem 10:3. Druhý den, jsme hned ráno narazili na pozdějšího celkového vítěze Bulldogs Brno, kterému jsme po těžkém boji podlehli 4:6. V dalším zápase jsme po rozpačitém výkonu inkasovali nadílku 10:4 od dalšího týmu z jihu Moravy Gullivers Brno. V posledním zápase byla na nás znát značná únava, i přesto jsme dokázali zvítězit nad houževnatým soupeřem z Mohelnice 5:4.

Třetí místo v základní skupině nám přisoudilo opět valachy ze Vsetína a protože play-off je jiná soutěž, nerodilo se vítězství zrovna lehce. Odpor soupeře jsme zlomili až ve druhé části třetí třetiny, ve které jsme dokázali vstřelit čtyři branky. Konečný výsledek 5:0. Semifinále jsme odehráli s Bulldogs a opět se nám nepodařilo na kluky z Brna najít recept. Prohra 3:6 nás odsoudila k boji o bronzové medaile s Black Angeles. V tomto zápase jsme museli stále dotahovat a potýkat se s tvrdou hrou soupeře. Nakonec jsme byli my ti šťastnější a výhra 5:4 nám zajistila celkově třetí příčku.

Slovo trenéra: Na turnaji jsme se museli potýkat s faktory, které určitým způsobem ovlivnily náš výkon. Mladí Vikingové nejsou zvyklí hrát na tak velké hřiště a také přesilovky a oslabení se v moravskoslezské lize nehrají. Toto vše nás stálo spoustu sil a na klucích to bylo rozhodně znát. Příjemné bylo, že Max Grobař se stal nejproduktivnějším hráčem turnaje a zaslouženě si tak vydobyl místo v Allstars pětici.

Komentáře   

 
Radek Grobař
+1 #1 Radek Grobař 2015-05-19 19:57
Pozitivní především bylo, že si borci zahráli se soupeři, které běžně nepotkávají. Také měli možnost zahrát si přesilovky a oslabení - obojí jim šlo báječně. Přesilovky využili beze zbytku, v oslabení snad neinkasovali... a to celý rok v MS lize jsou tyto herní disciplíny nahrazeny nájezdy, které jim nic moc nedají. Ano herní projev byl kostrbatější než předváděla parta minulý rok, ale bojovnost nechyběla, dokázali zatlačit soupeře, nevzdávali se, někteří dřeli za hranu. Většina soupeřů měla výškovou i váhovou převahu, rozhodčí také nebyli útlocitní, přesto kluci a holky necouvli, i když to sem tam bolelo. A RENDO, DETAILY NEPŘIPRAVUJ, PROSTĚ JE TAM NAPIŠ...AŤ SE TĚCH 50 ZVĚDAVCŮ DOČKÁ...
 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.