FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

I Buldoci odjeli z Kopřivnice s prázdnou.

Kopřivničtí florbalisté zvládli dramatický duel proti záloze extraligového týmu Bulldogs Brno. Vyrovnaný zápas nakonec v závěru převážili na svou stranu a vyhráli těsně 6:5.

FBC Vikings Kopřivnice x Retro Bulldogs Brno B 6:5 ( 3:2, 1:2, 2:1 ) (textový online)

Brno přivezlo do Kopřivnice již trošku jiný výběr než v předchozích letech. Kdo se těšil na pohledný florbal byl zklamán. Byl to spíše bojovný zápas s řadou tvrdých a někdy až zákeřných zákroků a to zejména ze strany Brna. Kopřivnice začala aktivně a také se dočkala i první branky, když se prosadil ze středu junior Kubátko. Soupeř spíše vyčkával, ale i on se několikrát po chybách kopřivnických dostával do nebezpečných přečíslení. Ty se mu i díky výbornému Pinďákovi v brance naštěstí nedařilo proměňovat. I tak se soupeři podařilo srovnat na 1:1 a to ve 14. min. Kopřivnice měla ovšem připravenu rychlou odpověď Klemensem, který se trefil za půlminutu na to. V 17. min. poslal kopřivnické do vedení 3:1 Jan Matúš, ale Kopřivnice opět nezvládla koncovku první části, kdy 7 vteřin před koncem inkasovala na 3.2.

 

Již po první třetině odstoupil ze zápasu obránce Podlezl, kterého nevybíravě fauloval Weiser a způsobil mu ošklivou ránu na stehně. A byl to stejný hráč, který rozvířil emoce i ve druhé části, kdy obdobně poslal k zemi Zdeňka Matúše, kterého dohrál naprosto mimo herní dění. Tento exces se naštěstí obešel bez vážného zraněni. Prostřední část Kopřivnici nevyšla. Soupeři dovolila srovnat na 3:3 a ikdyž opět vedení na stranu Kopřivnice strhnul Nehera krásnou střelou ze vzduchu, Brno se štěstím odraženou střelou srovnalo na 4:4.

 

Poslední část byla spíše opatrnější z obou stran, ikdyž kopřivničtí hráči byli nabádáni k aktivní hře. Přece jen nerozhodný výsledek a vidina chyby částečně svazovala hráčům ruce. O osudu zápasu rozhodly tři přesilové hry, které nabídl soupeř Kopřivnici v polovině třetiny. Kuriózní na tom je, že všechny přestupky spáchal jediný hráč. Kopřivnice dvě z nich využila a odskočila na 6:4. Brno sice potrestalo hrubici Jana Matúše a snížilo, ale víc už nestihlo ani v závěrečné hře bez brankáře.

 

Kopřivnice zvládla i sedmé utkání v řadě a bez ztráty bodu se může hřát na prvním místě 2. ligy div. IV.

 

Kompletní výsledky 2. ligy mužů naleznete zde.

 

 

 

 

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.