Je konec, Petrovice slaví v sérii vítězství 3:0

clanek po kop 3z nahledAni na potřetí se Kopřivnici nepodařilo zaskočit vítěze základní části z Petrovic. Kopřivnickým se nepovedl vstup do utkání a nechali soupeře jít do vedení již ve druhé minutě. V první části si soupeř vybudoval hned tříbrankový náskok, který Kopřivnice nebyla schopna smazat. Petrovice dotáhly i přes snahu domácích zápas do vítězného konce poměrem 6:2 a ovládli i celou sérii jednoznačně 3:0.

FBC Vikings Kopřivnice x Z.F.K. Petrovice 2:6 (0:3, 2:2, 0:1)

Petrovice přijely do Kopřivnice s vedením 2:0 na zápasy a pokud domácí nechtěli mít konec sezóny museli uspět. Do utkání Vikingové nastoupili na tři kompletní formace a k dispozici byli i dva náhradníci. Úvod utkání, který bývá pro celkový průběh zápasů klíčový se Kopřivnici nepodařil. Do vedení šli Petrovice po hrubce při střídání již ve druhé minutě, kdy Oborák doslova zametal míček do prázdné branky. I druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Kubátko ztratil míček na středu hřiště a z rychlého přečíslení poslal opět Oborák míček za Janečkova záda. Další branku mohli Petrovice přidat z trestného střílení po faulu Jana Matúše, ale tentokrát Kašpar nad Janečkou neuspěl. Petrovice neuspěly ani v následné přesilové hře, ale těsně po ní se prosadil Friedel a poslal Petrovice do tříbrankového vedení. Do konce první třetiny měli Petrovice ještě jednu výhodu přesilové hry, ale ani tu se jim naštěstí nepodařilo využít.

Druhou část začala Kopřivnice více aktivně, ale k brance to nevedlo. Navíc za seknutí za soupeřovou brankou šel pykat na trestnou lavici domácí kapitán Lichnovský a dal Petrovicím další možnost na zvýšení skóre. První branky se dočkali domácí až ve 27. min., kdy Vývoda vybídl ke střele Lichnovského, který pálil přesně. Mohlo to vypadat, že se domácí dostanou zpět, ale přišlo nedůsledné bránění a druhá branka Friedla v zápase, který poslal opět Petrovice do tříbrankového náskoku. Ve 33. min. byl poslán na trestnou lavici Kubátko a nabídl soupeři další přesilovou hru v pořadí již čtvrtou. I tuto přesilovku Kopřivnice ubránila, ale těsně po jejím skončení navýšil petrovické vedení na 5:1 David. Do přestávky se prosadila i Kopřivnice a to jmenovitě Sládkovský, který ve 37. min. snížil na 5:2.

V poslední části měla Kopřivnice 20 minut na smazání náskoku Petrovic, ale její snažení přerušil po chvíli Jan Matúš, který byl poslán na dvě minuty za nevybíravý faul na petrovického Šmídu. Ani tuto přesilovku sice Petrovice nevyužili, ale hosté nemuseli nikam spěchat, měli tzv. nahráno. Kopřivnici nelze upřít snahu, ale nutno přiznat, že místo nějakého hektického závěru a tlaku to byl spíše zmar. Navíc, když Kašpar zvýšil v 53. min. na 6:2 mohli Petrovice pomalu začít slavit. Kopřivnice se ještě snažila zkorigovat výsledek v power-play, ale Petrovice závěr precizně ubránily a nedovolily Kopřivnici ani pořádně ohrozit branku. Po závěrečném klaksonu mohl soupeř slavit jak výhru v utkání, tak v celé sérii.

"Výsledek série je pro mne velkým zklamáním. Myslím si, že jsme herně i výsledkově měli navíc, ale většina hráčů v play-off za mě podala někdy až ostudně slabý výkon. Soupeře jsme ničím nepřekvapili, v každém utkání jsme nezvládli úsek zápasu, který rozhodl. Nám soupeř nabídl minimum chyb, ale rozdíl byl v tom, že my jsme je nebyli schopni potrestat. Slovy klasika, máme o čem přemýšlet a snad se na další sezónu připravíme mnohem lépe než na tu právě ukončenou." okomentoval poslední zápas v Národní lize trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky play-off NL divize východ naleznete zde.