FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Nová sezóna je tady. V sobotu startuje Národní liga

nfl 15 16 loga nahledPrvní zápasy Národní ligy divize východ jsou na programu již o tomto víkendu. Kopřivničtí florbalisté začínají na domácí palubovce zápasem proti týmu Snipers Třebíč, loňskému nováčkovi soutěže. Utkání se vinou odstávky elektrické energie na hale SOU a turnaji mužů B, který zápasu Národní ligy předchází, odehraje v pozdější nezvyklý čas od 20:15.

Kopřivnice v minulé sezóně skončila v Národní lize na 8. místě a její pouť v play-off skončila záhy. Hned v prvním kole vypadla s týmem Petrovic, který postoupil v nejkratším možném čase 3:0 na zápasy. Postup do 1. ligy si v minulém ročníku zajistili hned 2 týmy z Národní ligy divize východ a to zmíněné Petrovice a také Slovan Havířov. Ten se stal trošku překvapivě celkovým vítězem soutěže. Tým Petrovic bojoval v baráži s prvoligovým Rožnovem a uspěl. Petrovice nahradily Rožnov, který se po několika sezónách vrátil o soutěž níž a na programu budou minimálně dvě derby mezi Kopřivnicí a Rožnovem.

Nováčci v soutěži jsou dva. Tým Orel Telnice a tým Náchoda. Oba týmy uspěly v bojích play-up a doplnili startovní pole týmů Národní ligy divize východ. Sestupu se nevyhnul Paskova Saurians, který i přes značné zkušenosti se záchranářskými zápasy tentokrát neuspěl. 

Prvním soupeřem Kopřivnice v nové sezóně bude tým Třebíče. Loňský nováček se dostal v minulém ročníku do play-off a bez problémů soutěž udržel. S Třebíčí nemá Kopřivnice z minulé sezóny příliš dobrou bilanci. Na palubovce Třebíče podlehli kopřivničtí těsně 6:5. V domácím zápase sice Kopřivnice uspěla, ale bylo to až v prodloužení. Zápas skončil po základní hrací době nerozhodně 5:5 a bonusový bod tehdy vystřelil kapitán týmu Adam Lichnovský.

Na úvod soutěže čeká kopřivnické hráče rozhodně kvalitní soupeř. Předchozí obě utkání byly neuvěřitelně vyrovnané a zřejmě se dá čekat vyrovnaná bitva i v tomto úvodním utkání. Po letní pauze zveme všechny fanoušky florbalu opět do Vikings Arény k úvodnímu duelu Národní ligy a věříme, že fanoušci pomohou kopřivnickým Vikingům k prvním bodům v soutěži. Zápas startuje v sobotu 16. září od 20:15. Přidejte se k události na FB a dorazte zafandit. Pro internetové fanoušky je připraven i textový online utkání.

Úvodní zápasy Národní Ligy div. východ:

ASK Bystřice n.P. x TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons
FbC Aligators Klobouky x S.K. P.E.M.A. OPAVA
Florbal Primátor Náchod x Hippos Žďár n/S.
FBC Vikings Kopřivnice x Snipers Třebíč
FbK Horní Suchá x 1. FBK Rožnov p/R
FK Orel Telnice x Sokol Brno I EMKOCase

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.