Vstup do soutěže se mužům nevydařil. Doma podlehli Třebíči 3:7

Nevydařený vstup do nové sezóny mají za sebou kopřivničtí florbalisté v Národní lize. V 1. kole přivítali na své palubovce tým Snipers Třebíč, který byl nad síly Vikingů. Třebíč si vybudovala v první části dvoubrankový náskok, který se podařil domácím ve druhé části rychle smazat. Nicméně soupeř si vedení vzal opět zpět a do konce zápasu vedení navýšil a udržel. Kopřivnice se zmohla pouze na úpravu skóre v samotném závěru.

FBC Vikings Kopřivnice x Snipers Třebíč 3:7 (0:2, 2:2, 1:3)

V prvním utkání nové sezóny 2017/2018 přivítali kopřivničtí Vikingové tým Snipers Třebíč. V minulé sezóně neměli s tímto týmem dobrou bilanci a vypadá to, že ani letos to nebude jiné.

Na první branku se nečekalo dlouho a padla bohužel do Kopřivnické sítě. Poměrně přísně byl hned ve 3. min. vyloučen Kresta a soupeř početní nevýhodu využil. Kopřivnice se pomalu dostávala zpět do zápasu a měla několik šancí, ale ty nevyužila. Těsně před první sirénou se soupeř prosadil podruhé. Mátlovi se podařilo dostat míček spoza branky do nebezpečného prostoru před ní a Mátl neměl problém dopravit míček za Klinkova záda. Soupeř vyhrál první část poměrem 0:2 a kopřivnické mohly mrzet zahozené šance a že jich nebylo málo.

Po přestávce Kopřivnice zvýšila aktivitu a hnala se za vyrovnáním. V 5. min. potrestala vyloučení Třebíče krásnou kombinací a střelou Soukala, neméně povedené bylo sólo Šimíčka, který srovnal hned o necelou minutu později. V této chvíli měla Kopřivnice navrh a mohla strhnout vedení na svou stranu. Přicházely i šance, ale soupeř tlaku odolal a během dvou minut dvěma trefami opět zvrátil vedení na svou stranu. V závěru druhé části bylo dokonce proti Kopřivnici nařízeno trestné střílení, ale Klinka podržel tým a nedovolil soupeři odskočit na tříbrankový rozdíl.

Početní nevýhoda domácích pokračovala i na začátku třetí třetiny, ale hned po jejím skončení fauloval Uvíra a následnou přesilovku soupeř již využil. Když za dalších 15 vteřin přidal šestou branku Macálka bylo rozhodnuto. Kopřivnice se sice snažila, ale bylo to místy až zoufalé snažení. V poslední minutě padly ještě dvě branky. Za hosty se trefil Sýkora za domácí korigoval matador Uvíra, který upravil skóre na konečných 3:7.

"Nečekal jsem jednoduchý zápas a to se potvrdilo. Když jsme srovnali na 2:2, věřil jsem, že můžeme zápas otočit. To bychom, ale museli využít šance, pokud by se tak stalo zápas mohl dopadnout jinak. Na kdyby se ovšem nehraje. Propadli jsme střelecky, neubránili přesilovky soupeře, vyráběli hloupé fauly a to jednoznačně rozhodlo. Na toto všechno se musíme do dalších zápasů zaměřit." doplnil trenér Vikingů Marek Jehlár.

Kompletní výsledky 1. kola Národní ligy naleznete zde.