Druhý domácí zápas už mužům vyšel, porazili brněnské Gullivers 4:2

clanek gulls 30 9 2017Kopřivničtí florbalisté druhý domácí zápas zvládli. V sobotu večer dorazil do Kopřivnice brněnský tým Gullivers Brno, který zatím v sezóně neprohrál. Kopřivnice mu ovšem byla více než zdatným soupeřem a po dobrém výkonu porazila Gullivers 4:2. Zejména ve třetí části mohli Vikingové rozhodnout o daleko vyšším vítězství, ale opět některé hráče zradila koncovka a tak zápas měl dramatickou zápletku až do konce.

FBC Vikings Kopřivnice x Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Úvod utkání byl z obou stran opatrný. Nicméně na první branku se nečekalo příliš dlouho. Opatřil se dostal ke střele, kterou ještě před brankářem umístil nahoru Kubátko. Soupeři se podařilo odpovědět o dvě minuty později, když rychlý kontr ze vzduchu doklepával Bouška. Brno nasadilo na Kopřivnici zajímavou vyčkávací taktiku a snažilo se rychlými výpady přehrát kopřivnickou osobní obranu. Několik šancí si soupeř vypracoval, ale větší šance na skórování měl při přesilovkách. Do konce první třetiny nejprve putoval na trestnou lavici Vývoda a chvíli po skončení trestu následovala další přesilovka, když byl poslán ze hřiště Kubátko. Soupeři se nepodařilo ani jednu z přesilovek využít a byl to možná jeden z klíčových okamžiků. Kopřivnice se totiž těsně před koncem prosadila z rozehrávky z rohu, kdy se trefil parádně kapitán Lichnovský.

Druhou část začala Kopřivnice aktivně a byla za to odměněna další brankou. Kubátko byl opět na správném místě a dal Kopřivnici dvoubrankové vedení. Ve 27 min. soupeř snižuje. Střelcem branky byl Vancl. Šanci na srovnání přichází vzápětí při vyloučení Opatřila. I tuto přesilovku se podařilo ubránit a byl to opět důležitý moment utkání. Navíc ve 33. minutě se dostal junior Matula je své obávané střele, doslova propálil brněnského Chrásta a dal opět kopřivnickým dvoubrankový náskok. Navýšit vedení mohla Kopřivnice ve své první přesilovce. Přesilovku neodehráli kopřivničtí špatně, ale několikrát selhala finální přihrávka a skóre se tak do konce druhé části již neměnilo.

Na začátku poslední třetiny měl soupeř výhodu další přesilové hry, ale ani v té neuspěl. Naopak byla to Kopřivnice, která mohla navýšit skóre z několika přečíslení, Bohužel hráči trestuhodně neuspěli a drželi tak soupeře stále ve hře. Kopřivnice se pak již snažila držet míček a nikam se nehnat. Minuty ubíhaly a skóre se neměnilo. 3 minuty před koncem byl v úniku faulován Lichnovský a bylo nařízeno trestné střílení. To bohužel Lukáš Vávra neproměnil a zápas měl alespoň dramatickou zápletku. Ta se ale nekonala. Kopřivnice závěr zkušeně dohrála a zvítězila 4:2.

"Odehráli jsme dnes opravdu dobrý zápas. Podařilo se nám eliminovat soupeřovu rozehrávku a i obranná fáze byla daleko lepší než v předchozích zápasech. Musíme si ovšem dávat pozor na přílišná vyloučení a rozhodně musíme zlepšit zakončení." doplnil k utkání trenér Marek Jehlár.