FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Další domácí vítězství pro Kopřivnici, Náchod padl 6:3

clanek nachod 07 10 17Kopřivničtí florbalisté navázali na dobrý výkon z posledního domácího utkání proti Gullivers Brno a na domácí palubovce přehráli dosud neporažený náchod 6:3. V první třetině se kopřivničtí florbalisté dostali do vedení 3:0, ale soupeř se bleskově dvěma trefami, které dělilo pouhých 11 vteřin dostal na dostřel. Ve druhé části si Kopřivnice vypracovala znova tříbrankový náskok, který v poslední třetině ubránila a mohla slavit další vítězství.

FBC Vikings Kopřivnice x Florbal Primátor Náchod 6:3 (3:2, 3:1, 0:0)

Náchod dorazil do Kopřivnice jako jediný neporažený celek v soutěži a úvod utkání začal sebevědomě. Od úvodu soupeř hýřil aktivitou, pohybem a zatlačil domácí na jejich polovinu. Domácí tlak ustáli a v podstatě hned z první vážnější akce se ujali vedení, Opatřil napálil míček na branku Náchoda, míček změnil směr po teči tělem od Kubátka a bylo to 1:0. Náchod pokračoval v nátlakové hře a byl to zejména domácí brankář Klinka, který držel vedení kopřivnických. V době největšího tlaku přišel ovšem únik Miroslava Sokola a ikdyž byl tísněn obráncem, trefil míček dokonale do horního rohu. Soupeř byl očividně zaskočen a Kopřivnice mohla zvýšit vedení dokonce ve vlastním oslabení po vyloučení Opatřila. Z mnoha šancí se ujala střela kapitána Lichnovského, který zvyšoval již na 3:0. I v dalších minutách měla Kopřivnice šance na zvýšení skóre, ale nestalo se tak. Soupeř se vrátil do zápasu bleskově. Stačilo mu na to 11 vteřin, kdy se nejprve trefil Čečetka a po něm ostrostřelec Bachtík. Další komplikace si přidělala Kopřivnice v závěru první části, kdy putoval za sekání na trestnou lavici Kubátko. Byl to jeden z důležitých momentů, protože přesilovku Náchoda Kopřivnice ubránila a nedovolila mu srovnat.

Přesilovou hru nabídli rozhodčí i Kopřivnici, když za hru rukou putoval na trestnou lavici náchodský Kovář. Kopřivnice nabídnutou šancí nepohrdla a po dorážce Monsporta to bylo 4:2. Soupeř odpověděl o 4 minuty později. Kopřivničtí ztratili rozehrávku na vlastní polovině a soupeře pustila do tlaku, který vyústil ve třetí branku v kopřivnické síti. Závěr třetiny se Vikingům vydařil. Nejprve nachytal Medunu v brance Náchoda z úhlu Vávra a zvýšil vedení Kopřivnice na 5:3. V poslední minutě byl obránce Šimíček odměněn za bojovnost, když se mu podařilo dostat z míčkem až před branku a poslal ho pod horní tyč. Kopřivnice si tak vzala tříbrankové vedení zpět a před poslední třetinou to vypadalo slibně.

Začátek poslední periody začal Náchod náporem a hned v první minutě měla Kopřivnice štěstí. Nejprve nastřelili náchodští tyč a opět se v brance zaskvěl Klinka, který nedovolil snížení. Kopřivnice se snažila držet míček a nikam nemusela spěchat. Tato taktika fungovala. Minuty ubíhaly a domácí drželi stále slibný tříbrankový náskok. V posledních 5 minutách se Náchod pustil do dobývání branky v šesti hráčích do pole, ale Kopřivnice skvěle bránila a vítězství nakonec i ubránila. Po velice dobrém kolektivním výkonu si Vikingové připsali do tabulky Národní ligy další vítězství a dotáhli se na špici tabulky.

"Podobný zápas jaký jsme odehráli v minulém utkání proti Gullivers. Soupeř hrál velice dobře a bylo to pro nás další těžké utkání, které jsme zvládli. Dávali jsme branky v rozhodujících chvílích a nenechali jsme se rozhodit ani soupeřovým bleskovým snížením. Všichni hráči to dnes odmakali a body jsme si vybojovali zcela právem." okomentoval vítězné utkání trenér Marek Jehlár.

Další výsledky Národní ligy divize východ naleznete zde.

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.