FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Kopřivnické florbalisty čeká zápas v Bystřici nad Pernštejnem

logo bystrice np7. kolo Národní ligy zavede kopřivnické florbalisty na Vysočinu. Konkrétně do Bystřice nad Pernštejnem, kde působí místní tým ASK. Zápas se odehraje v sobotu od 17:00. Kopřivnice je aktuálně na děleném 2. místě tabulky s Třebíčí se ziskem 12-ti bodů. Na vedoucí celek Náchoda ztrácí Vikingové 3 body. Soupeři z Bystřice patří 9. příčka.

Kopřivnice v letošní sezóně má za sebou celkem 6 utkání. Bilance je prozatím příznivá 4x výhra, 2x prohra. V posledním utkání si Vikingové připsali poměrně důležité domácí vítězství nad Horní Suchou. Zápas se totiž po první části vůbec nevyvíjel dobře a domácí Kopřivnice prohrávala 0:3. Ve druhé části se podařilo srovnat a v závěrečné třetině dokonat obrat a zvítězit 7:6.

Soupeř z Bystřice získal prozatím v průběhu soutěže 8 bodů za výhry proti H. Brodu, Žďáru a Opavě. V posledních dvou kolech se jim ale příliš nedařilo. Doma podlehli Třebíči vysoko 6:12 a nedařilo se jim ani v Brně proti nováčkovi z Telnice, který o minulém víkendu zvítězil opět vysoko 11:7. Ofenzivu bystřických táhne zejména místní ostrostřelec Jaromír Chocholáč, který se umisťuje již několik let na horních příčkách tabulky střelců a produktivity.

Kopřivnice a Bystřice se v oficiálních soutěžích potkali poprvé v rámci 3. kola poháru v roce 2010. Vikingové tehdy zajížděli na palubovku Bystřického týmu a přivezli vítězství 9:7 a postup do dalšího kola.

V sezóně 2014/2015 se oba týmy utkaly v rámci Národní Ligy celkem 6x. V základní části a po té i v play-off. V základní části se podařilo kopřivnickým zvítězit v obou utkáních. A Vikingové uspěli i ve vyrovnané sérii play-off, kterou nakonec ovládli 3:1 na zápasy. Vítězství v zápasech play-off v sezóně 2014/2015 byly ovšem poslední, které se podařilo na palubovce v Bystřici vybojovat. V dalších sezónách 2015/2016 a 2016/2017 vždy odjížděla Kopřivnice z Bystřice s prázdnou po výsledcích 11:4 a 6:5.

Uvidíme, zda se podaří šňůru proher na palubovce soupeře protrhnout. Zápas 7. kola se odehraje ve státní svátek v sobotu 28. října na SH v Bystřici n. P. od 17:00. Textový online bude možno sledovat na tomto odkazu

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.