FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Kopřivničtí Vikingové budou hostit draky z Havlíčkova Brodu

logo HBNezvykle v neděli odpoledne nastoupí Kopřivnice v domácím zápase 8. kola Národní ligy proti týmu Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod. Kopřivnice se momentálně dělí s Náchodem o 1. příčku tabulky, hráči z Vysočiny jsou na tom o poznání hůře. Se ziskem 10-ti bodů drží osmou příčku, tedy poslední vstupenku do bojů play-off.

Nezvyklý nedělní termín je vinou celorepublikového školení rozhodčích v celostátních soutěžích. Zápas se tedy místo obvyklé soboty večer musí odehrát v nedělním termínu odpoledne.

Kopřivnici se v soutěži poměrně daří. Ze sedmi kol má na kontě 15 bodů a společně s týmem Náchoda se dělí o 1. místo v tabulce Národní ligy. V posledních dvou utkáních si florbalisté Kopřivnice připsali plný počet bodů. Nejprve si doma poradili s houževnatým soupeřem z Horní Suché (7:6) a po té, po letech konečně uspěli na palubovce nevyzpytatelné Bystřice nad Pernštejnem (6:9).

Soupeř z Havlíčkova Brodu má na svém kontě o pět bodů méně a je momentálně osmý, ale v sezóně se mu podařilo uhrát velice důležité a mnohdy překvapivé výsledky. Uspěl např. v domácím zápase nad Rožnovem (7:4) anebo uspěl dokonce na palubovce Opavy, kterou porazil v devíti lidech v poli 5:2!

Postavení a domácí prostředí favorizuje domácí tým Kopřivnice, ale rozhodně vzhledem k výše uvedenému o jednoduché utkání. V minulém ročníku soutěže se potkaly oba týmy v rámci základní části. V Havlíčkově Brodě vyhráli Draci 8:7 po nájezdech. Domácí utkání si možná někteří z Vás pamatují. Odehrálo se 18. února a na utkání nedorazili rozhodčí a soupeř dorazil pouze v sedmi lidech do pole. Řízení utkání se tehdy ujali rozhodčí z lidu a Kopřivnice vyhrála vysoko 14:2.

Nedělní utkání se odehraje na SH SOU v Kopřivnici od 15:00. Přidejte se k události na FB a dorazte podpořit kopřivnické florbalisty do ochozů sportovní haly!

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.