FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Další drama a další vydřené domácí vítězství

clanek muzi A HB 05 11 2017V 8. kole Národní ligy hostili kopřivničtí Vikingové tým z Havlíčkova Brodu. Papírovým favoritem byli domácí florbalisté, kteří svou roli plnili až do 55. min. V té totiž soupeř šňůrou čtyř branek srovnal stav ze 7:3 na 7:7. Kopřivničtí ovšem zmobilizovali síly a junior Štefek opět poslal domácí tým do vedení. Soupeř měl šanci na srovnání ještě v přesilové hře, ale tu Vikingové ubránili a 5 vteřin před koncem pečetil vítězství kopřivnických do opuštěné branky Kubátko.

FBC Vikings Kopřivnice x TJ Sokol Erupting Dragons Havl. Brod 9:7 (2:0, 4:3, 3:4)

Domácí začali zápas s rozvahou, snažili se hrát trpělivě a podařilo se jít i velice brzy do vedení. Šimíček proběhl celou obranou a trefil přesně. I soupeř měl v první části několik šancí, ty ovšem kryl Cochlar v brance Kopřivnice, který zastoupil na tento zápas absentujícího Klinku. Druhou trefu si kopřivničtí schovali až do 16. min. A byla to opravdu schovaná střela, kterou poslal na branku hostů Vávra a bylo to 2:0.

Ve druhé části pokračovala Kopřivnice v dobrém výkonu. Hned v úvodu si několikrát vyměnili míček Kresta a junior Štefek a druhý jmenovaný zakončoval téměř do prázdné branky. Soupeři se podařilo skórovat hned vzápětí. Cochlar se nedohodl s obráncem Soukalem, čehož využil hostující Zelenka a snížil. V dalším průběhu druhé části měli kopřivničtí v krátkém sledu dvě možnosti přesilové hry. Nejprve šel za bránění ve hře na 2 min. hostující Liška, po té Pešek za blokování hole. První početní výhodu Kopřivnice nevyžila, tu druhou už ano. Úspěšným střelcem byl Kubátko. Soupeř ovšem dvěma trefami v rozmezí 5 minut snížil na rozdíl jediné branky. Kopřivnice odpověděla stejnou mincí na 5:3 zvyšoval Kresta a na 6:3 Sládkovský. V závěru druhé části měla Kopřivnice další možnost přesilovky, kterou si přenesla i do poslední části.

Tu sice Kopřivnice nevyužila, ale i tak se jí podařilo zvýšit vedení druhou brankou Kresty. Soupeře zvýšil obrátky, začal hrát více vytaženě a Kopřivnice začala chybovat, ztrácet míčky a pustila soupeře do hry. Za 4 min. se Brodu podařilo snížit na 7:5 a bohužel nepomohl ani time-out. Další dva přesné zásahy Lišky a Peška znamenaly vyrovnání na 7:7. Kopřivnice tak prohospodařilo čtyř-brankový náskok a v laufu hrající soupeř sahal dokonce po obratu. Kopřivnice naštěstí zkonsolidovala síly a junior Štefek opět poslal kopřivnické do vedení. V 56. min. přišla pro Kopřivnici další komplikace. Na trestnou lavici byl poslán obránce Soukal a pro soupeře se opět naskytla možnost vyrovnání. Kopřivničtí přesilovku přežili a nakonec pečetili vítězství do prázdné branky.

"Zápas jsme skvěle rozehráli, hráli jsme dobře a po dvě třetiny jsme v podstatě kontrolovali utkání. Bohužel výpadek ve třetí části nás málem stál body. Přitom jsme měli spousty šancí soupeře zlomit a tak jsme se strachovali o výsledek opět až do závěru. Nicméně tým ukázal svou sílu a bojovnost a jsem rád, že jsme mohli opět doma slavit vítězství." dodal k utkání trenér Marek Jehlár.

Fotogalerie k utkání naleznete na tomto odkazu.

Kompletní výsledky Národní ligy naleznete zde.

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.