Byla to bitva, ale Kopřivnice veze z Rožnova vítězství v prodloužení

clanek roznov 11 11 2017Kopřivnickým florbalistům se povedlo dobýt rožnovskou pevnost. Valaši ji bránili tři domácí utkání, v tom čtvrtém již padli. Vikingové jsou prvním týmem v sezóně, kterému se podařilo uzmout domácím body na jejich palubovce. Vyrovnané utkání v němž se oba týmy přetahovaly o vedení dospělo až do prodloužení. V něm se kopřivnickým hrdinou stal útočník první formace Daniel Opatřil, který chladnokrevně vystřelil kopřivnickým cenný bonusový bod navíc.

1. FBK Rožnov p.R. x FBC Vikings Kopřivnice 4:5p (1:1, 2:2, 1:1)

V úvodní části se Kopřivnici dařilo zcela eliminovat rozehrávku domácích a z rychlých kontrů nebezpečně ostřelovala rožnovskou bránu. Jako první se po rychlém útoku prosadil přesnou ranou k tyči junior Zátopek. Další příležitosti už hosté promarnili a v závěru dokonce inkasovali z hole Krhuta, který využil zaváhání Monsporta v rozehrávce.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen Viktořík a vikingové nabídnutou výhodu dokázali využít. Přesný zásah si připsal obránce Šimíček. Ovšem i domácí dokázali, že umí hrát v početní výhodě. Vyloučení Lichnovského potrestal Kittel a bylo srovnáno. Ve 36. Minutě putoval na trestnou lavici rožnovský Zimmer. Vikingové domácí opět pevně sevřeli, čehož využil Podlezl, který si z obrany udělal kužely a z bezprostřední vzdálenosti vymetl levý růžek. Rožnov odpověděl za pouhých 12 vteřin. Nekoncentrovanost po třetí brance potrestal Doležel a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 3:3.

Ve třetí části se poprvé, k radosti domácích fanoušků, dostali do vedení domácí. Hrubou chybu Kresty na polovině soupeře potrestal z rychlého útoku Novosad. Po vedoucí brance byli domácí aktivnější a mohli ve skóre i odskočit, ale hosty v těch nejtěžších chvílích podržel brankář Klinka. V 55. Minutě odčinil své zaváhání Kresta, kterému se se štěstím podařilo prostřelit brankáře Jasného. Rožnov na vyrovnání reagoval oddechovým časem, ale do konce základní hrací doby už se skóre neměnilo.

V prodloužení byl aktivnější Rožnov, který riskoval a hrál power-play. Vikingům se ovšem podařilo nápor ustát a z následného protiútoku se prosadil Opatřil. Bonusový bod tak nakonec putuje do Kopřivnice.

„Mrzí mě, že jsme v první třetině nedokázali domácím výrazněji odskočit. Od druhé třetiny už to byla přetahovaná a v poslední části nás v těžkých chvílích podržel Honza Klinka, který chytal na jedničku. Obě družstva si zaslouží pochvalu za pěkný útočný florbal a jsem rád, že se štěstíčko v prodloužení přiklonilo na naši stranu. Pro nás to jsou velice cenné body.“ Dodal k utkání zaskakující trenér Filip Bordovský.

Kompletní výsledky Národní ligy divize východ naleznete zde.