FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Kopřivnice bude hostit Opavu

logo opavaNárodní liga ubíhá kvapíkovým tempem pomalu se blíží do poloviny základní části. O víkendu je na programu již 10. kolo a v něm se Kopřivničtí hráči představí na domácí palubovce sportovní haly SOU. Soupeřem jim bude tým S.K. P.E.M.A. Opava. Zatímco Opava se v soutěži až nečekaně trápí, Kopřivnici patří průběžné 2. místo se ztrátou jediného bodu na vedoucí Náchod.

A jsou to zřejmě neuspokojivé výsledky, které vedly Opavu k dalšímu angažování hráčů z nejvyšší soutěže, kteří se snaží, ale zatím ne příliš úspěšně zacelit mezeru po odchodu opavského ostrostřelce Dzieržy do České Lípy. Posledními akvizicemi, které by měly pozvednout výkony opavských jsou Lukáš Pešat a Jan Křiva, kteří se přidali do kádru Opavy nedávno a přispěli k obratu a vítězství v posledním ligovém kole nad Orlem Telnice. V něm domácí Opava prohrávala již 1:4, ale skvělým obratem nakonec zvítězila 7:5. Nicméně s předchozími nevýraznými vystoupeními a prohrami třeba s poslední Bystřicí nebo předposledním Havlíčkovým Brodem stačí Opavě pouze na průběžné 8. místo.

Kopřivnice má za sebou šňůru povedených výsledků. Podařilo se ji porazit Horní Suchou, Bystřici, Havlíčkův Brod a v posledním kole i Rožnov p. R. Vítězství v Rožnově bylo "pouze" v prodloužení, ale i tak cenné, protože do té doby byl Rožnov v domácí aréně neporazitelný a neztratil ani bod. Všechny tyto výsledky katapultovaly kopřivnické hráče na velice slušné 2. místo tabulky Národní Ligy divize východ s jednobodovou ztrátou na vedoucí Náchod.

Oba týmy se potkaly v Národní lize i v minulém ročníku a na Opavu nemají kopřivničtí dobré vzpomínky. V obou zápasech totiž odešli Vikingové jako poražení. V domácím zápase prohráli 2:6, zápas v Opavě byl vyrovnanější, ale i tak Kopřivnice padla 3:2. I přesto, že postavení v tabulce favorizuje kopřivnický tým rozhodně nepůjde o jednoduché utkání.

Zápas 10. kola proti Opavě se odehraje na sportovní hale SOU v Kopřivnici v sobotu 18. listopadu v tradičních 19:00. Přidejte se k události na FaceBook a dorazte podpořit kopřivnické florbalisty do ochozů sportovní haly! Zápas bude možno sledovat i jako textový online.

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.