Kopřivnice nestačila doma na Opavu

Opava není oblíbený kopřivnický soupeř a opavští hráči to opět v Kopřivnici dokázali. Po vyrovnané první části, která skončila nerozhodně 1:1 se ukázala klíčová třetina druhá. V té odskočila Opava do trháku 1:4, který ve třetí části navýšila až na hrozivých 1:7. Kopřivnickým se alespoň v posledních 10-ti minutách podařilo korigovat na konečných 4:7, nicméně druhá domácí porážka je na světě.

FBC Vikings Kopřivnice x S.K. P.E.M.A. Opava 4:7 (1:1, 0:3, 3:3)

První třetina byla celkem vyrovnaná na střely i na góly, jako by se soupeři pouze oťukávali. Lepší kombinaci předváděli hosté, ale do šancí se dostávali i domácí. Skóre otevřeli hosté v 7. minutě, když se po rychlé rozehrávce prosadil Jakubec a za domácí vyrovnával Vávra, na začátku 17. minuty.

Ve druhé časti, po gólech Boželníka a Mazura, dokázala Opava odskočit o dvě branky. Pro domácí
začali krušné chvíle, ve kterých se jim nedařilo vůbec nic. Další chyba Kopřivnice pustila hosty do rychlého přečíslení, které vyřešil Lichnovský jen s pomocí faulu. Následovalo trestné střílení, při kterém nedal exekutor Balnar žádnou šanci Cochlárovi a navýšil náskok Opavy na 1:4.

Do poslední třetiny nastupovali domácí s vírou, že ještě můžou zápas otočit. Ovšem hned v úvodu zbytečně fauloval Kubátko a hosté Vikingy opět přitlačili. Oslabení domácí ubránily, ale následně už neměli síly pokrýt Pešata, který zvyšoval na 1:5. Domácí sahají na pomyslný ručník v 46. minutě přidává svúj druhý zásah Pešat a v 47. zakončuje podruhé i Boželník. Kopřivnice si vybírá svůj oddechový čas a zbytek utkání už Vikingové odehrají na dvě pětky. Pauza domácím prospěla. Dvě rychlé branky Opatřila a Šimíčka, vracejí domácím alespoň malou naději. V 54. minutě zastavuje rozjetou Kopřivnici další zbytečné oslabení, které ovšem Opava nedokázala využít. Domácí si mohli hru v početní výhodě vyzkoušet v samém závěru utkání. Na jejím konci se rychlé rozehrávce prosadil Lichnovský a upravil na konečných 4:7.

„Jednou větou se dá říct, že jsme se dnes vlastně nedostali do pořádné kombinace. V rozehrávce jsme soupeře nepřekvapili a navíc při přechodu do útoku jsme udělali příliš mnoho individuálních chyb. V defenzivní činnosti jsme taky zaostávali a několikrát jsme zbytečně nechali vyloučit. Pozitivní na tom je, že to kluci za stavu 1:7 nevzdali a měli chuť bojovat do posledních vteřin, ve kterých jsme Opavu přitlačili a alespoň korigovali na konečných 4:7. Do dalších utkání musí kluci jednoznačně zapracovat na rozehrávce a přechodu do útoku.“ Dodal k utkání zaskakující trenér Filip Bordovský.

Kompletní výsledky Národní ligy divize východ naleznete zde.