Ve Žďáru Kopřivnice neuspěla

Druhou prohru v řadě si v Národní lize připsali kopřivničtí florbalisté. Po domácí prohře s Opavou tentokráte nestačili ve Žďáru místním Hippos. V zápase se sice Kopřivnice ujala vedení, ale soupeř ještě do první přestávky stav otočil a po celý průběh utkání již nedovolil Vikingům ani srovnat. Za stavu 4:3 se pokoušeli hráči Kopřivnice v power-play alespoň vybojovat remízu, ale hru bez brankáře soupeř potrestal a nakonec zvítězil 6:3.

Hippos Žďár n. Sázavou x FBC Vikings Kopřivnice 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

Do vedení se dostala Kopřivnice brankou Kresty, který od mantinelu poslal míček na branku a ten zaplachtil až do sítě. Vedení vydrželo kopřivnickým až do 15. min. Po ztrátě míčku se soupeř dostal do přečíslení dva na jednoho a svou šanci využil. Žďárský Váša uklízel míček za bezmocného Klinku a srovnal. Vyrovnávací branka soupeře nabudila a necelé dvě minuty před první sirénou se Hippos ujal vedení. Autorem byl opět Váša, který se dokázal uvolnit u mantinelu a z výběhu trefil na přední tyč.

Ve druhé části se čekalo na další branku až do její poloviny. A byli to domácí, jmenovitě Haman, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a ze vzduchu bekhendem trefil míč do kopřivnické sítě. Kopřivnice měla připravenou rychlou odpověď. Lichnovský nabil přes celou šíři hřiště Baďurovi a ten z první trefil perfektně. Kopřivnice měla i další šance, ale ke kýženému vyrovnání to nevedlo.

Ani ve třetí části se Kopřivnici nepodařilo srovnat a byl to opět soupeř, který se dostal do dvoubrankového vedení v 52. min. Po time-outu Kopřivnice se přece jen podařilo snížit. Střelcem byl Lichnovský, který vykřesal naději na remízu v 56. min. Soupeř ovšem za další dvě minuty šel opět do dvoubrankového trháku a v nepovedené power-play soupeř šestou brankou pečetil své vítězství na 6:3.

"Bylo to pro nás poměrně důležité utkání, které jsme nezvládli. Prali jsme se s povrchem, vázla kombinace, byli jsme málo nebezpeční. I přes optickou převahu jsme si moc brankových příležitostí nevypracovali. Spoustu střel soupeř zblokoval nebo prostě neměly gólové parametry." dodal k utkání trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky Národní ligy Východ naleznete zde.