FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Čtyřgólový Vávra zařídil vítězství nad Telnicí

clanek telnice 2 12 17Kopřivnickým se i napodruhé podařilo porazit tým Telnice. Velký podíl na vysokém vítězství měl kopřivnický Lukáš Vávra, který v utkání zaznamenal celkem čtyři branky a připsal si navíc i dvě asistence. Kopřivnice odehrála velice slušné utkání. Soupeře nepustila ani jednou do vedení a zápas nakonec dotáhla i do vítězného konce. Zápas o druhé místo v tabulce Kopřivnice zvládla a i napodruhé v odvetě se jí podařilo telnické florbalisty porazit. 

FBC Vikings Kopřivnice x FK Orel Telnice 9:5 (3:2, 3:2, 3:1)

Do utkání vstoupila Kopřivnice aktivně a byla odměněna hned v úvodu, kdy se trefil junior Zátopek. Vzápětí měli kopřivničtí i výhodu přesilové hry, ale nabídnutou šanci nevyužili. Ve 12. min. srovnal za hosty Jeski, ale Kopřivnice kontrovala Vávrou, který začal svůj velký večer. V 17. min. byla telnickým ponechána výhoda a soupeř svou početní převahu využil a srovnal. Poslední slovo před prvním klaksonem mělo přece jenom domácí družstvo, jmenovitě Vávra, který poslal opět Kopřivnici do vedení.

Do druhé části si Kopřivnice přenesla téměř celou přesilovou hru, protože 5 sekund před koncem první části byl vyloučen za sekání hostující Budík. Ani druhou nabídnutou přesilovku ovšem Kopřivnice nevyužila. Nicméně chvíli po té zakombinovala první formace a Kubátko doklepával téměř do prázdné branky. Podobnou akci předvedl soupeř o chvíli později. Na konci byl Budík, který také střílel do prázdné branky. Ve 32. min. šla Kopřivnice opět do dvoubrankového vedení. Vávra našel vzdušnou nahrávkou Soukala a ten krásně trefil z první. Ve 34. min. dovršil kopřivnický Vávra hattrick a navýšil kopřivnické vedení na 6:3. Soupeř ovšem opět přispěchal s rychlou odpovědí a Suchomelem snížil na 6:4. 7 vteřin před koncem druhé části měla Kopřivnice další velkou šanci na navýšení skóre. Vávra mohl z trestného střílení opět navýšit skóre, ale neproměnil.

V poslední části začínala Kopřivnice opět přesilovkou, ale ani třetí v řadě nevyužila. V 53. min. po několika šancích soupeře to vzal tzv. na sebe kapitán Lichnovský a zvýšil na 7:4. Bohužel ten samý hráč byl za dvě minuty poslán na trestnou lavici a soupeř v početní výhodě snížil na 7:5. Telnice vycítila šanci a pustila se do napadání. Kopřivnická obrana zafungovala, včetně výborného Klinky. Necelé 4 minuty před koncem zvýšil z brejku Lichnovský na 8:5 a vše pečetil Vávra 25 vteřin před koncem na konečných 9:5.

"Odehráli jsme slušné utkání. Hráli jsme aktivně snažili jsme být na míčku a podařilo se nám i proměnit šance. Musím pochválit celý tým za bojovnost a jsem rád, že jsme i podruhé v sezóně porazili silného soupeře z Telnice." dodal po utkání trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky Národní ligy divize východ naleznete zde.

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.