Vikingové přivezli z Brna bod

muziA guls 9 12 2017Až v nájezdech se rozhodoval duel 13. kola Národní ligy mezi domácími Gullivers a Kopřivnicí. Po první části bylo skóre vyrovnané 1:1, ikdyž Kopřivnice měla spoustu šancí odskočit soupeři na vícebrankový rozdíl. Ve druhé části se podařilo soupeři otočit utkání a dostat se do vedení dokonce o dvě branky. Hostům z Kopřivnice se i přesto podařilo utkání srovnat a tak po 60-ti. minutách hry se o vítězi nerozhodlo. Branka nepadla ani v prodloužení a přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch soupeř prokázal chladnokrevnější zakončení a slavil bonusový bod navíc.

SOKOL BRNO I EMKOCASE GULLIVERS x FBC VIKINGS KOPŘIVNICE 6:5pn (1:1, 3:2, 1:2)

Kopřivnice cestovala do Brna pouze v 11-ti hráčích do pole i tak se podařilo s mnohem početnějším soupeřem držet krok a možná myslet i na zisk více než jeden bod, který Vikingové získali. První třetina se kopřivnickým povedla, hráči byli nebezpeční, vynutili si hned dvě přesilové hry, ale problém byl v produktivitě. Z mnoha šancí,které Kopřivnice měla v první třetině se ujala pouze rána juniora Štefka. Soupeři se podařilo srovnat šťastnou branku v závěru, kdy si obránce Kresta srazil míček do vlastní branky.

Na další branku se čekalo až do poloviny druhé části a byla to branka do kopřivnické sítě. Nutno ovšem poznamenat, že v tomto případě rozhodčí jednoznačně chybovali. Konečný dopravil napodruhé míček za Klinkova záda ve výskoku a ještě čepelí u pasu. I přes protesty kopřivnických rozhodčí branku uznali a soupeř se dostal do vedení. Na vedoucí branku soupeře v rychlosti odpověděl Opatřil, který po rychlém kontru dopravil míček do soupeřovy branky. Po vyrovnání ovšem přispěchal i soupeř z rychlou odpovědí. Po zmatcích v kopřivnické obraně se bombou prosadil Nechvátal a znova poslal Gullivers do vedení. Šanci na srovnání měli kopřivničtí v přesilové hře při vyloučení Dřevěného, jenže bylo to přesně naopak. Lichnovský chyboval u mantinelu a z následného přečíslení soupeř ve vlastním oslabení navýšil na 4:2. Důležitou branku se podařilo dát Kubátkovi, který po zámku dostal 13 vteřin před druhou sirénou Kopřivnici na kontakt.

V poslední třetině pokračoval vyrovnaný zápas a první přesilovku si zahráli i domácí. A bohužel pro Kopřivnici ji také využili a opět se dostali do dvoubrankového vedení. I na tuto branku měla Kopřivnice nachystánu rychlou odpověď. Obránce Šimíček si vyběhl z vlastní poloviny a trefil nádherně do horního rohu. S ubývajícím časem se snažila Kopřivnice dohnat jednobrankovou ztrátu a podařilo se. V 57. min. uzamkla Kopřivnice Gullivers na jejich polovině, Krestova nahrávka trefila dobře postaveného Vávru a bylo srovnáno.

V 60-ti minutách se nerozhodlo a na řadu přišlo prodloužení tři na tři. V prodloužení měli dvě 100% příležitosti Vikingové, ale nerozhodli a tak se šlo na samostatné nájezdy. V nich si lépe počínali domácí a ve čtvrté sérii rozhodli, že bonusový bod zůstane v Brně.

"Odehráli jsme slušné utkání. Pro nás škoda, že jsme neodskočili soupeři na větší brankový rozdíl v první části, protože šance jsme na to měli a zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. Ikdyž to nedělám, musím zmínit naprosto tragický výkon rozhodčích, kteří utkání vůbec nezvládli a hezké utkání pokazili. Bod je pro nás cenný a po vývoji celého utkání ho beru." dodal k utkání trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky Národní ligy divize východ naleznete zde.