FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Muži odehrají poslední zápas letošního roku v Náchodě

logo nachod clanekŠlágr kola, souboj prvního a druhého týmu, to bude poslední ligové kolo v letošním kalendářním roce, ke kterému bude kopřivnický tým cestovat na palubovku Náchoda. Florbalisté Náchoda jsou v Národní sice lize nováček, ale v soutěži si vedou naprosto suverénně. Ze 13. kol mají na svém kontě pouze dvě prohry a velkým náskokem devíti bodů kralují tabulce Národní ligy divize východ.

Kopřivničtí florbalisté mají před sebou poslední utkání v tomto roce a mají před sebou zřejmě nejsilnějšího možného soupeře, vedoucí tým soutěže Florbal Primátor Náchod. V posledních dvou kolech si Kopřivnice připsala celkem 4 body do tabulky. Nejprve doma porazila Telnici 9:5 a v minulém hracím víkendu zajížděla do Brna na palubovku Gullivers. Vyrovnaný duel dospěl až do samostatných nájezdů ve kterém lepší um prokázali domácí a tak Kopřivnice brala z utkání pouze bod.

Soupeř z Náchoda je v daleko lepším rozpoložení. Má za sebou šňůru šesti utkání ve kterých zvítězil za tři body. Naposledy náchodští klopýtli na palubovce Horní Suché, která koncem října překvapivě vysoko porazila Náchod 9:3. Druhou porážku v sezóně jim připravili ve 4. kole právě hráči Kopřivnice, kteří zvítězili v domácím prostředí 6:3. V žádných jiných utkáních Náchod neztratil ani bod a v domácím prostředí je nedělní soupeř Kopřivnice zcela dominantní.

Náchodskou ofenzivu táhne především ostrostřelec Ondřej Bachtík, který také vévodí celkovým individuálním statistikám. V jedenácti utkáních si připsal 29 branek a 11 asistencí, což dělá v průměru 3,6 bodu na utkání! V individuálních statistikách jsou nejlepší kopřivničtí hráči až na 9. a 10. místě. Jmenovitě Lukáš Vávra a Daniel Opatřil s 23-mi a 24-mi kanadskými body.

Na utkání, které se odehraje v neděli 17. prosince od 15:00 se Kopřivnice vydá již v dopoledních hodinách. Více než tříhodinová cesta a domácí suverén Náchod to rozhodně nebude žádná nedělní předvánoční idylka, ale Vikingové umí zahrát i na venkovních hřištích. Zajímavostí určitě je i to, že v historii vzájemných utkání Náchod Kopřivnici nikdy neporazil. Obě utkání v historii, které se odehrály v Náchodě vždy dopadly remízovým výsledkem. Šlágr kola bude možno sledovat jako textový online na tomto odkazu.

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.