1659
2901
86879

Náchod udržel domácí neporazitelnost, Kopřivnice podlehla 5:3

muzi v nachodeFlorbalisté Náchoda potvrdili svou suverenitu v Národní lize. Ve šlágru kola, Kopřivnice cestovala do náchodské plechárny a neodehrála zde špatné utkání. Po úvodní třetině bylo utkání vyrovnané 0:0. V dalším průběhu zápasu šli domácí do vedení 2:0, ale Kopřivnice do přestávky snížila. V poslední části se dostal Náchod do tříbrankového vedení, které Kopřivnice dotáhla na rozdíl jediné branky. V dramatickém závěru pečetil vítězství svou čtvrtou brankou v utkání domácí ostrostřelec Bachtík, který tak dal výsledku konečnou podobu.

Florbal Primátor Náchod x FBC Vikings Kopřivnice 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

Kopřivnice odjížděla do Náchoda s 12-ti hráči do pole a sehrála opět velice slušné utkání. Rozhodovaly detaily a na náchodské straně Bachtík, který zaznamenal celkem čtyři branky.

V první části byla hra opatrná. Po úvodním seznámení se oba týmy dostávaly do příležitostí, ale branka nepadla. Za zmínku stojí třeba bomba kopřivnického Vývody, kterou zastavila tyč domácí branky.

Vstup do druhé části měli lepší vstup domácí. střelu Kresty zachytil Hušek, který poslal do brejku Bachtíka a ten mezi nohy prostřelil Klinku. Ze druhé třetiny bylo odehráno pouze 17 vteřin. Na druhou branku čekala početná návštěva v Náchodě až do poloviny zápasu a byl to opět Bachtík, který se dostal do rychlého přečíslení a skóroval podruhé. Kopřivnice zareagovala výstavní trefou Opatřila, který z úhlu otřel míček o horní tyč a snížil na 2:1. Šanci na srovnání měla Kopřivnice v závěru druhé části, kdy se rozhodčí rozhodli udělit první dvouminutový trest v utkání domácímu Kaválkovi. Přesilovku nesehrála Kopřivnice úplně špatně, ale srovnání stavu z toho nebylo.

Třetí část byla zřejmě tou nejzajímavější. Po dvou minutách měli Vikingové opět výhodu přesilové hry, ale místo aby srovnali stav neuhlídali Bachtíka, který ze vzduchu trefil přesně. Byla to klíčová situace, která zřejmě rozhodla zápas. Navíc v přesilovou hru hrál i soupeř, který ji potrestal a dostal se do vedení 4:1. Vikingové se ovšem nevzdávali, zvýšili úsilí a byli odměněni. Nejprve se podařilo snížit Kubátkovi na 4:2. Po té přišla pasáž několika vyloučení na obou stranách. V oslabení se dostal do šance obránce Soukal a chladnokrevně proměnil. Soupeř mírně znervózněl a Kopřivnice vycítila šanci na srovnání stavu. Bohužel v klíčových okamžicích kopřivničtí hráči selhali nebo vyřešili situace špatně. Výsledkem bylo že v power-play se dostal k míčku opět Bachtík a téměř přes 3/4 hřiště skóroval do opuštěné branky.

"Zápas to byl hodný souboje dvou nejlepších týmů v tabulce. K vidění bylo spousta pohledných akcí i branek. Nebyli jsme úplně bez šancí, ale klíčová byla branka, kterou jsme obdrželi v naší přesilovce a v závěru v power-play jsme to neodehráli s chladnou hlavou. V lednu se musíme soustředit na domácí zápasy a krůček po krůčku vybojovat vytoužené play-off." dodal k zápasu trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky Národní ligy divize východ naleznete zde.

Video-sestřih z utkání si můžete prohlédnout na tomto odkazu.