Muži vkročili do nového roku vítězně, Aligators udolali 7:6

kop alig 6 1 2018Nebylo to přesvědčivé vítězství, ale o to je zisk tří bodů cennější. Domácí tým se před zápasem potýkal s několika absencemi. Celkem chybělo hned pšt hráčů základní sestavy a tak museli zaskočit hráči z rezervních týmů. V první třetině držela Kopřivnice jednobrankový náskok, který v průběhu druhé části navýšila až na tříbrankový. Soupeře ovšem Vikingové nechali srovnat a napínavá bitva byla k vidění až do posledních vteřin. Kopřivničtí nakonec těsné vítězství 7:6 uhájili a připsali si tak první novoroční výhru.

FBC Vikings Kopřivnice x FbC Aligators Klobouky 7:6 (3:2, 3:3, 1:1)

Hned na úvodní utkání v novém roce musel trenér řešit několik omluvenek a tak se konečná sestava nerodila příliš lehce. Nakonec i díky hráčům B a C týmu čítala zápasová soupiska 11 hráčů do pole. Úvod zápasu toho moc nenabídl. Oba týmy se spíše oťukávaly. Na první branku čekali diváci do 10 min. a byla to branka do sítě soupeře. Rychlé přečíslení zakončil přesnou ranou Podlezl. Soupeř ovšem přispěchal s velice rychlou odpovědí a to dokonce dvojitou. Aligatorům stačily pouhé dvě minuty, kdy po brankách Krále a Šímy otočil utkání ve svůj prospěch. Kopřivnickým se podařilo ještě do přestávky vzít si vedení zpět. Nejprve se prosadil Vávra a po něm kapitán Lichnovský.

Úvod druhé části domácím vyšel. Hned po minutě a deseti vteřinách se podruhé trefil Lichnovský a poslal Kopřivnici do dvoubrankového vedení. Když o tři minuty později zvyšoval Podlezl svou druhou trefou již na 5:2, vypadalo to velice slibně. Jenže, soupeř vysunul pressing začal napadat a Kopřivnice se dostávala pod tlak. A z něj plynuly chyby, které soupeř trestal. Tříbrankový náskok Aligátoři smazali jako spasitel se ukázal Petr Podlezl, který využil přesilovku a 17 vteřin před druhou sirénou opět poslal Kopřivnici do vedení.

Poslední třetinu začal soupeř aktivně a snažil se o vyrovnání. Šanci měl hned v 5 min. kdy byl vyloučen kopřivnický Šimíček. Kopřivnice se ubránila a navíc se podařilo v oslabení vstřelit sedmou branku kopřivnickému Kubátkovi. Vedení o dvě branky Kopřivnice držela až do závěru. Soupeři se podařilo dvě minuty před koncem snížit na rozdíl jediné branky a na drama bylo zaděláno. Soupeř v úplném závěru odvolal brankáře a snažil se o srovnání. To Kopřivnice nedovolila a těsný výsledek ubránila.

"Zápasy po vánoční pauze jsou vždycky specifické. Nepředvedli jsme ideální výkon. Bylo to zejména z důvodu řady absencí hráčů o to je vítězství cennější. Zápas jsme mohli rozhodnout při vedení 5:2, kdy jsme měli několik šancí a soupeře jsme mohli zlomit. Bohužel se nám nepodařilo naše šance proměnit a tak to bylo drama až do konce." doplnil k utkání trenér Marek Jehlár.

Kompletní výsledky Národní ligy mužů naleznete zde.