FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

16. kolo Národní ligy zavede Kopřivnici do Horní Suché

logo FbK HSNárodní liga bude o víkendu pokračovat svým 16. kolem. To zavede kopřivnický tým na palubovku nedaleké Horní Suché. Kopřivnice po těsné domácí výhře v minulém kole nad Aligators drží v tabulce 3. místo. Horní Suchá letos válčí na opačné straně tabulky a se ziskem 19-ti bodů je na příčce deváté.

Závěr roku roku měla Kopřivnice náročný los. Čekaly ji souboje s předními týmy tabulky. Nejprve domácí souboj s Telnicí a po té dvě venkovní utkání proti brněnským Gullivers a vedoucímu Náchodu. Z těchto utkání posbírali kopřivničtí hráči pouze 4 body a tak následoval pád z druhého místa až na místo čtvrté. Po posledním domácím utkání proti Aligators a těsném vítězství 7:6 se pozice Vikingů v tabulce přece jen málo vylepšila. S 27-mi body jsou bod od druhého místa za Gullivers. První místo stále drží Náchod, jehož bodový náskok už zřejmě nikdo do konce základní části nedostihne.

Horní Suchá v letošním ročníku určitě počítala s lepším průběžným umístěním. Momentálně se hornosušané nacházejí na 9. místě, což je těsně pod hranicí play-off a tedy jistoty záchrany soutěže. Nepovedený byl pro Horní Suchou zejména úvod soutěže. V 1. kole sice porazili z 1. ligy spadnuvší Rožnov p.R., pak ovšem přišla šňůra pěti utkání v řadě bez bodového zisku a propad na poslední místo. V 7. kole přišel mírný šok. Vedoucí Náchod dorazil na palubovku tehdy poslední Horní Suché a odjel z výpraskem 9:3, což tým nakoplo k lepším výkonům.

Vzájemná utkání z minulé sezóny vyzněla lépe pro Kopřivnici. Obě utkání jak v Kopřivnici tak v Horní Suché vyhráli Vikingové 9:6 a 8:6. I poslední měření sil dopadlo lépe pro kopřivnické. V říjnu porazili Vikingové Horní Suchou těsně 7:6, když zvládli otočit nepříznivě se vyvíjející se utkání v němž prohrávali po první části 3:0.

Letošní odveta na palubovce Horní Suché je naplánována na neděli 14.1. 2018 od 17:00. Textový online utkání můžete sledovat na tomto odkazu.

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.