FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Vikingové přivítají Sršně z Rožnova

logo RpRO víkendu pokračuje Národní liga divize východ svým 19. kolem. V rámci něho dorazí do Kopřivnice tým z nedalekého Rožnova pod Radhoštěm a tak můžeme s trochou nadsázky mluvit o malém derby. Oba týmy se drží v první osmičce, která zaručuje účast v play-off a také jistotu udržení soutěže. Mírně lépe je na tom kopřivnický tým, který se ziskem 32 bodů okupuje elitní čtyřku. Sršni z Rožnova jsou na to o něco hůře. Mají na svém kontě 29 bodů a drží 6. příčku.

Kopřivnice má za sebou celkem povedené poslední dvě kola. V tom posledním cestovala na palubovku předposledního Havlíčkova Brodu a i přes ne-příliš přesvědčivý výkon přivezla poměrně důležité dva body za výhru v prodloužení. Důležité body proto, protože tabulka je od 2. místa pořádně natěsnaná. První Náchod bude téměř jistě vítězem základní části, protože jeho náskok na druhou Telnici je 9 bodů. Právě však od druhého místa jsou bodové rozdíly minimální. Zmiňovaná druhá Telnice má 34 bodů a osmý Žďár má bodů 27, což při tříbodovém systému a 4 kolech do konce znamená, že o konečném pořadí a následném nasazení do play-off bude rozhodovat opravdu každý bod a možná i každá vstřelená branka.

Rožnovu se začátkem nového roku poměrně dařilo a získal poměrně klíčové body na venkovních hřištích. Podařilo se mu obrat o všechny body Opavu i Třebíč. Zvládl domácí utkání se Žďárem, ale v posledním kole poměrně tvrdě narazil. V minulém kole přivítal na své palubovce tým Orel Telnice a po zajímavém průběhu utkání, kdy v prvních dvou třetinách nepadla ani jedna branka nakonec podlehl vysoko 1:6. Ukazuje se, že Telnice po nevýrazném začátku postupně chytá i díky několika posilám slušnou formu a může být žhavým kandidátem na boje o postup do 1. ligy.

Kopřivnice i Rožnov spolu válčí na florbalových kolbištích již pěknou řádku let. Družstva se potkávají téměř ve všech věkových kategoriích a řada hráčů působila za svou florbalovou kariéru v obou klubech. V letošní sezóně proběhlo první vzájemné měření sil v listopadu v Rožnově a Kopřivnice v něm byla úspěšnější. Do té doby doma neporažený Rožnov se musel před Kopřivnicí sklonit, když prohrál v prodloužení. Odveta je naplánována na sobotu 3. února na SH SOU v Kopřivnici od 19:00. Přidejte se k události na Facebook a dorazte na zajímavý zápas podpořit jeden z vašich týmů. Pro fanoušky bude k dispozici i textový online na tomto odkazu.

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.