FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Kopřivnice bude cestovat do Opavy

logo sk pema opava20. kolo Národní ligy divize východ zavede kopřivnické florbalisty na palubovku Opavy. Oba týmy dělí v tabulce rozdíl dvou bodů. Kopřivnice na třetím místě se ziskem 35 bodů, čtvrtá Opava má o dva body méně. Oba týmy mají již s předstihem zajištěno play-off a v Opavě se bude hrát o 3. místo a o to, kdo bude mít větší šanci se udržet v elitní čtyřce.

Kopřivnice má za sebou v novém roce slibnou bilanci. Z pěti utkání podlehla pouze v polovině ledna Horní Suché. V ostatních čtyřech utkáních proti Aligators, Bystřici, H. Brodu a naposledy Rožnovu uspěla a právem si zajistila účast v play-off. Opava je pro Kopřivnici ovšem velice neoblíbený soupeř. Je to jeden z mála týmů,který dokázal kopřivnické porazit na domácím poli. Ikdyž se podíváme do historie vzájemných utkání nemá v posledních letech Kopřivnice s Opavou příznivou bilanci. V již vzpomínaném utkání letos v Kopřivnici podlehli Vikingové 4:7. Nedařilo se ani v ročníku předchozím, kde Opava zvítězila v Kopřivnici 2:6 a těsnou výhru 3:2 si připsala i v domácím utkání.

Opava prožívala menší krizi v sezóně v průběhu října, kdy ambiciózní klub zaznamenal několik porážek v řadě a okupoval spodní patra tabulky. Postupně ovšem Opava začala sbírat důležité body, stoupala tabulkou a vystoupala až na aktuální 4. místo. Zatímco Kopřivnice má ve svém kádru výhradně své vlastní odchovance, Opavu táhnou zejména hráči, kteří se neprosadili v ostravských extraligových klubech a zakotvili právě v Opavě, kde zkoušejí štěstí v nižší soutěži. Bude to určitě zajímavá konfrontace a výsledek utkání hodně napoví, který z týmů bude mít větší šanci udržet první čtyřku.

Zápas mezi Opavou a Kopřivnici se odehraje v sobotu 10. února od 19:30 na SH Mařádkova. Textový online k utkání můžete sledovat na tomto odkazu.

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.