FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Kopřivnice odehraje poslední domácí utkání základní části

logo hipposZákladní část Národní ligy pomalu spěje ke svému konci, do kterého zbývají odehrát poslední dvě kola. To předposlední odehrají kopřivničtí florbalisté před domácími fanoušky v sobotu a budou hostit tým Hippos Žďár nad Sázavou. Zatímco Kopřivnice může být relativně v klidu, protože má zajištěno play-off, soupeř z Vysočiny o něj bude bojovat zřejmě až do posledního kola.

Kopřivnice má dvě kola před koncem zajištěno play-off. V tabulce získal kopřivnický tým 35 bodů a patří mu 4. příčka. V posledních dvou kolech se Vikingům dařilo střídavě. V domácím utkání hraném předminulý víkend přehráli Rožnov a zvítězili 6:4, v posledním utkání ovšem nestačili ve venkovním utkání na domácí Opavu, které podlehli těsně 4:3. Potvrdilo se, že Opava je pro kopřivnické hodně neoblíbený soupeř, protože kopřivničtí opavské neporazili dlouhé 2 roky.

Situace kolem 8 místa je v letošním ročníku soutěže hodně dramatická. Bodový rozdíl mezi šestou Třebíčí a desátým Žďárem jsou pouhé 4 body a tak 2 kola před koncem základní části jsou v bojích o elitní osmičku, která si zahraje play-off minimálně 4 týmy, které se budou snažit vybojovat dvě poslední místa. Mezi touto čtveřicí je i sobotní kopřivnický soupeř ze Žďáru, který společně s Rožnovem, Aligators a Horní Suchou se budou snažit protlačit do konečného 8. místa. Florbalisté Hipposu jsou silní zejména v domácích utkáních, což pocítila nejen Kopřivnice, která podlehla domácím v prvním utkání 6:3, ale v hale na Bouchalkách si vylámal zuby i třeba Rožnov (10:5) nebo Opava (9:4).

Pro oba týmy jde o důležité utkání. Kopřivnice si bude chtít udržet 4- příčku, která zajišťuje lepší postavení v play-off, pro Žďár půjde v podstatě o existenční utkání, které je může dostat blíže vysněné osmičce.

Zápas se odehraje v sobotu 17. února v Kopřivnici na domácí hale SOU od 19:00. Přidejte se k události na FaceBooku a dorazte podpořit kopřivnické florbalisty do ochozů sportovní haly. Pro ty, kteří nedorazí bude připraven textový online přenos na tomto odkazu.

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.