FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Poslední zápas základní části odehraje Kopřivnice v Třebíči

logo snipers trebicNárodní liga, resp. její základní část finišuje. O víkendu se odehraje poslední kolo, které definitivně určí konečné pořadí. Před posledním kolem už je jasná osmička týmů pro play-off, která bude bojovat o postup do 1. ligy a je také jasná čtveřice týmů, které budou bojovat o udržení a příslušnost k Národní lize i v příští sezóně.

V letošním ročníku byly boje o play-off opravdu hodně vyrovnané. Předposlední kolo téměř vše vyřešilo, ale i tak jistotu play-off má pouze 7 týmů a to jsou: Náchod, Telnice, Kopřivnice, Gullivers, Opava, Třebíč a Rožnov. V této sedmičce je před posledním kolem jasné pouze to, že Náchod vyhraje základní část a bude mít možnost výběru soupeře pro čtvrtfinále jako první. Ostatní pořadí se může ještě po posledním kole pořádně promíchat. Poslední postupové místo do play-off drží Horní Suchá. Nicméně po posledním kole pokud by týmy na 8. 9. a 10. místě měly stejný počet bodů a to 30 rozhodovala by minitabulka vzájemných utkání. Z minitabulky by pak z trojice týmů Horní Suchá, Aligators a Žďár byl postoupil na 8. příčku jeden z těchto týmů.

Kopřivnice je nyní v tabulce na 3. místě a v posledním kole bude zajíždět na palubovku Třebíče. S tímto soupeřem otevírala Kopřivnice letošní ročník Národní ligy a úvodní zápas se ji příliš nepovedl. Třebíč dokázala Kopřivnici porazit poměrně vysoko 7:3 a pro Vikingy to byl jeden z nejhorších vstupů do nové sezóny. Třebíč, která je nyní na 6. příčce má jistotu, že bude čtvrtfinále začínat na palubovce soupeře, protože ani v případě výhry nad Kopřivnicí to nebude stačit na umístění v elitní čtveřici. U Kopřivnice je rozptyl daleko větší. V případě, že by Vikingové v Třebíči uspěli mohou v případě příznivých výsledků pomýšlet dokonce na konečnou 2. příčku. Ovšem pokud v Třebíči neuspějí můžou kopřivničtí v případě dalších pro ni souběžných nepříznivých výsledků skončit po základní části až na 5. místě. Určitě je velký rozdíl začínat play-off dvěma domácími zápasy a proto i v posledním kole je pořád o co hrát.

Poslední utkání v základní části jak již bylo zmíněno odehraje Kopřivnice na třebíčské palubovce v sobotu 24. února od 18:00 na sportovní hale Spartaku Třebíč. Textový online k utkání naleznete na této lince.

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.