FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

O víkendu startuje play-off, Kopřivnice se utká s Rožnovem

logo RpRPrvní čtvrtfinálové souboje v play-off jsou na programu o nadcházejícím víkendu. Kopřivnice ukončila základní část na skvělém 2. místě a mohla si jako druhá v pořadí vybrat svého soupeře v play-off. Volba padla na nedaleký Rožnov p. R., který v základní části zůstal trošku za očekáváním, ale do play-off se přece jen dostal. Série hraná na tři vítězná utkání startuje dvěma zápasy na kopřivnické palubovce.

V posledním kole Národní ligy cestovala Kopřivnice na hřiště Třebíče a po obratu ve třetí části nakonec uspěla a zvítězila 9:6. I další výsledky kopřivnickým hrály tzv. do karet a tak Vikingové ukončili základní část na konečném 2. místě. To je v posledních letech zdaleka nejlepší umístění jaké kopřivnický tým v soutěži dosáhl. Na první Náchod ztratila Kopřivnice 11 bodů.

Po skončení základní části proběhl výběr soupeřů pro čtvrtfinále. Náchod jako nejlepší tým po základní části měl první právo volby a z čtveřice týmů Opava, Třebíč, Horní Suchá a Rožnov sáhl po týmu z Horní Suché. Volba Náchoda byla možná překvapivá, protože právě Horní Suchá byla jedním z mála týmů, který Náchod dokázala v základní části porazit a to poměrně vysoko 9:3. Kopřivnice měla na výběr ze zbylé trojice soupeřů a volba padla na nedaleký Rožnov p. R. Volba Rožnova se přímo nabízela a to jak z důvodu minimálního cestování, tak i z důvodu výsledků obou utkání v základní části. V obou totiž slavila vítězství Kopřivnice v Rožnově 5:4 v prodloužení, doma v normální hrací době 6:4. Vikingové by tak měli být v sérii hraném na tři vítězná utkání favority, ale jak už to bývá play-off všechny dosavadní zápasy maže a začíná se od nuly. V první dvou utkání budou mít kopřivničtí florbalisté výhodu domácího prostředí. Po té se celá série přesune do Rožnova.

Jestli to byla správná volba soupeře napoví již první hrací víkend. První utkání čtvrtfinále se odehraje v sobotu 3. března od 19:00, druhé utkání hned v neděli 4. března od 15:00. Na hale se odehraje i souboj fanoušků, protože z Rožnova je to kousek a dá se očekávat hojná účast. My doufáme, že i kopřivničtí fanoušci najdou cestu do ochozů haly a pomůžou domácím borcům k co nejlepšímu výkonu! K dispozici budou oba textové onliny sobotní zde a nedělní tady a budeme se snažit zprostředkovat, pokud to technické podmínky na hale umožní z obou utkání i video online. K Facebookové události na sobotní 1. utkání čtvrtfinále se můžete přidat zde.

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.