FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Vikingové berou 3 body

Druhé kolo sezóny Vikingové odehráli na domácí palubovce Opavy. Soupeř, se kterým se Kopřivnice většinou trápila, dnes jen dotahoval postupně navyšující se počet kopřivnických branek. Už od třetí minuty první třetiny Vikingové vedli, a i přes mírný tlak v závěru, ani jednou nepředali Opavě žezlo.

FBC Vikings Kopřivnice – S.K. P.E.M.A. Opava 9:6 (2:0, 3:3, 4:3) 

Domácí začali zhurta a okamžitě se hnali pro první gól. Během první minuty se dostali asi ke třem střelám, ale Honza Klinka. Časomíru zaměstnal až Vávra. Po 3. minutě tedy Vikingové vedli a pak se na gól čekalo dlouho. Na obou stranách byly pouze zajímavé akce, které však k ničemu nevedly. Ve 13. minutě měla Kopřivnice šanci navýšit v podobě trestného střílení, Vávra však neuspěl. V závěru třetiny se Vikingové přece jen dostali do vedení 2:0, kdy se prosadil Opatřil. 

V úvodu druhé části proběhla na brankovišti domácí branky mírná mela, ve které se nejlépe zorientoval Soukal a vedli jsme 3:0. Nastal čas potvrdit slabinu Vikingů, a sice oslabení. Opavským přesilovka trvala jen 3O sekund, kdy se po kolotoči dostal ke střele Repček. Hned na to následovala přesilovka Vikingů, která byla paradoxně „využita“ až 3 sekundy po její konci, kdy Lichnovský natáhnul a mířil přesně. Pár minut poté hrála početní převahu zase Opava a zase kolotoč a zase Repček. Stav byl tedy 4:2. Ke konci druhé třetiny se Opava prosadila po celkem nenápadné akci, ale bleskovou odpověď měl přichystanou Zátopek. Do šaten se tedy šlo za stavu 5:3 pro Vikings. 

Kopřivnice zahájila třetí třetinu stejně jako ty dvě předchozí. Rychlým gólem v podání mladého Kostelníka. Hra mírně přitvrzovala, jelikož Opava věděla, že už moc času nezbývá. Souboje byly na každém kroku a běhalo se rychleji. V páté minutě opavští snížili na 6:4 díky důrazu před Klinkou. Třetí třetina byla plná nepodařených střel a zákroků obou golmanů. Osm minut před koncem zápasu se po akci 2 na 1 prosadil Vávra. Stav 7:4 je ve florbalu lehce dotažitelný, a proto Opava začala tlačit víc a víc. Napětí na kopřivnické střídačce mírně uvolnilo duo Vávra Opatřil. Minuta jim stačila k tomu, aby společnou akci hned 2x zakončil Opatřil, čímž zkompletoval dnes hattrick. Opava však stav 9:4 přehlížela a jela dál. Minutu a půl před koncem ještě Klečka snížil. Čtyřicet sekund před koncem zápasu si Balnar prověřil Klinku nájezdem, při kterém byl opavský borec úspěšnější. To však Kopřivnici už moc netrápilo a domů tak odjíždí po zasloužené výhře 9:6. 

Dneska jsme byli lepší a výhru jsme si zasloužili. Po dlouhé době jsme začali lépe proměňovat šance a to je opravdu důležité. Musíme si akorát dávat pozor na zbytečná vyloučení, soupeř toho totiž zatím pokaždé využil. Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.