FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Dva body ze Svitav

Říjnová sobota zavedla kopřivnické Vikingy do vzdálenějších Svitav. Začátek byl parádní. Kopřivnice svému soupeři nasypala hned 6 gólů v první třetině, na které domácí odpověděli pouze dvakrát. Zápas se však začínal měnit ve prospěch Svitav, které se postupně dotahovaly, až po základní části byl stav nerozhodný 8:8. V prodloužení se nic dramatického nedělo, takže musely rozhodnout nájezdy, během kterých byl úspěšný pouze junior Kostelník.

FBC Vikings Kopřivnice – FbK TJ Svitavy 9:8pn (6:2, 0:2, 2:4, 0:0) 

Zpočátku byla hra velmi intenzivní a oba týmy začaly okamžitě vymýšlet zajímavé akce. První gól vstřelil ve 4. minutě Opatřil, jelikož byl před domácím golmanem nejdůraznější. Hned minutu na to, byla celá hala svědkem velmi povedené akce druhé lajny, na jejímž konci stál skórující Zátopek. Kopřivnice byla mnohem lepší a svému soupeři nic nedovolila. Vikingové hráli s chladnou hlavou a pomalu, ale jistě, sypala za záda Lamaře další a další branky. V sedmé minutě dali Kostelník se Zátopkem svému soupeři kurz, jak řešit situace 2 na 1. Ve dvanácté minutě Vávra nemilosrdně trestá chybu v rozehrávce a o minutku později přijímá pozvání od Štefka na 5:0. Ve čtrnácté minutě se domácím podařilo snížit ranou z půlky hřiště. Ozvala se kopřivnická slabina (oslabení), kterou Svitavy využily za několik sekund. Hra začala být už trochu mírnější, ale obrovská šance pro domácí přišla v 18. minutě, kdy byl velmi přísně vyloučen Kubátko rovnou na pět minut. Kopřivnice byla zamknutá na své půli a soupeř hrozil snížením. Gól sice nepadl, ale stihlo se orazítkovat břevno.

Svitavy měly ještě 3 minuty přesilovku, ale obrana Vikingů držela a držela. Nekonečně dlouhé oslabení se tak uchýlilo ke konci a jelo se zase 5 na 5. Mírně navrch měli domácí, a to taky ve 27. minutě potvrdil Říha, který snížil na 6:3. Nepoučitelná Kopřivnice opět začala faulovat a hned 2x, takže měly Svitavy opět větší šanci snížit. Domácí tlačili, ale jakákoliv střela buď nenašla Klinkovu svatyni, nebo se o ni postaral Klinka sám. Pár minut před koncem druhé části se kopřivnickým povedlo „namazat“, což si vychutnal Sauer a snížil na již velmi lehce dotažitelný stav 6:4.

Prvních 7 minut třetí třetiny se hra velice rychle přelévala sem a tam. Kopřivnice věděla, že musí navýšit, a tak se rvala do soupeřovy kasy zuby nehty. Domácí měli mírné nedostatky při bránění Vávry. Tomu, když se povede klička, musí se to hasit. A přesně to se stalo, takže na scénu nastoupil junior Kostelník s úkolem proměnit nájezd. Kuba si Lamaře vymíchal a zajistil odskok o 3 branky. Za 5 minut se hasilo znovu a opět v rajonu domácích. Tentokrát se trestného nájezdu chopil Vávra, kterému svitavští připravili čerstvého golmana. Vávra mu však navýšil průměrný počet obdržených branek a 9 minut před koncem se na Vikingy usmívala z časomíry čísla 8 a 4. To však byl poslední gól Kopřivnice v základním čase. Domácí začali vyvíjet větší a větší závěrečný tlak. Během pouhých pěti minut zvládli vstřelit 4 branky, což je pro Vikingy naprosto trestuhodné. Tak „zvládnutý“ zápas a takový finish…  

Prodloužení bylo spíše v režii domácích, kteří zariskovali odvoláním brankáře a hráli tak ve čtyřech proti třem. Střel mnoho, gól žádný, i když se kopřivnická obrana zapotila. Nastal tedy čas vybrat 3 borce, kteří vezmou osud zápasu na svá bedra. 

Opatřil nedal, Klinka chytil, Vávra nedal, Klinka chytil, Kostelník dal vítězný a Klinka začal slavit jako první. 

Ten začátek byl super. I přes tak přívětivý stav se domácím podařilo srovnat. Říkám to pořád, nesmíme hloupě faulovat a musíme hrát do poslední minuty. Máme aspoň 2 body, ale úplně v klídku jsme si mohli odvézt i ten třetí.  Doplnil k utkání trenér Milan Uvíra.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.