1153
2714
79995

Ani Guliveři na Kopřivnici nevyzráli

Vítězná šňůra mužů pokračuje. V dnešním večerním zápase s pěknou diváckou kulisou přehráli brněnský tým Gullivers 9:6 a dál zůstávají v soutěži neporaženi.

FBC Vikings Kopřivnice x Sanasport Gullivers Sokol Brno I 9:6 ( 2:1, 4:2, 3:3 ) (textový online)

Kopřivnice vstupovala do zápasu jako jednoznačný favorit a svou úlohu splnila. Ikdyž v určitých pasážích hry to nebylo ideální soupeře přehrála technickou kombinační hrou na níž soupeř nenašel recept.

joomla vikings kontaktHned v úvodu zmrazil natěšeného soupeře Jan Matúš, který pěknou střelou, kterou otřel snad o všechny tyče, otevřel skóre již po 56 vteřinách. Úvod se Kopřivnici podařil, protože ve 4. min. po pěkné kombinaci zvyšoval do poloprázdné branky Klemens. Dvoubrankové vedení kopřivnické hráče mírně ukolébalo a soupeř toho dokázal využít ve 13. min., kdy snížil. Do přestávky soupeř několikrát zahrozil, ale i Kopřivnice měla několik dobrých šancí, nicméně skóre se už se neměnilo.

Druhou část začala Kopřivnice aktivně a hlavně hned v úvodu vstřelila třetí branku. Na 3 přihrávky se dostal do zakončení Baďura, který se štěstím bekhendem prostřelil brněnského brankáře. V 5. min. se poprvé v zápase prosadil Sládkovský a zvyšoval na 4:1. V téže minutě byla soupeři nabídnuta přesilová hra, ale nesehrál ji moc dobře. Sládkovský se zmocnil míčku a svou typickou střelou tahem prostřelil už tak nejistého brankáře umístěnou střelou a zvýšil na 5:1. Svou druhou přesilovou hru již soupeř dokázal potrestat. Bombou do šibenice snižoval brněnský Kovařík. V této části hry Kopřivnice svého soupeře přehrávala a výsledkem byla trefa Uvíry na 6:2. Závěr třetiny nebyl ze strany Kopřivnice ideální. 12 vteřin před koncem druhé části se ve skrumáži prosadil Holan a dal tak soupeři naději do poslední části.

Tu ještě hned v úvodu umocnil Čejka, který hned po 43 vteřinách hry prostřelil kopřivnického Pinďáka a snížil na rozdíl dvou branek. Soupeř vycítil šanci, ale zbrzdila ho školácká chyba za špatné střídání. V přesilovce navíc jeden z brněnských útočníků udeřil holí do hlavy Neheru a dvojnásobnou přesilovkou již kopřivničtí nepohrdli. Hattrick završil Sládkovský. Za další dvě minuty se dostal do úniku Křižan a střelu, kterou otřel o horní tyč zvyšoval na 8:4. Na 9:4 upravoval skóre Nehera, který prošel téměř přes celé hřiště a nad nohu k tyči vyškolil brněnského brankáře. V polovině třetí části dostal šanci i náhradní brankář Szczurek a nevedlo se mu špatně. Nicméně kopřivničtí hnání skandováním publika, které si přálo desátou branku zapomínalo na zadní vrátka a tak se soupeři podařilo v závěru dvěma brankami korigovat na konečných 9:6.

I toto utkání kopřivničtí florbalisté zvládli, ikdyž nebylo úplně bez problémů. Z pracovních důvodů absentoval kapitán Bolom, zranění nepustilo do zápasu Vávru a ve druhé části odstoupil z utkání po otřesu mozku Klemens. I tak Kopřivnice někdy až zbytečně tvrdou hru soupeře ustála a připsala si do tabulky druhé ligy šesté vítězství.

Kompletní výsledky 2. ligy mužů naleznete zde.