FBC Vikings Kopřivnice - Pohár Muži

Kopřivničtí zvládli v Orlové prodloužení a v poháru jdou dále

orl kop pohar 21 9 2016 nahled4. kolo poháru zavedlo kopřivnické hráče do Orlové, kde se utkali s místními Eagles. Dramatický zápas gradoval v prodloužení v němž byla Kopřivnice šťastnější a postupuje do dalšího kola. Kopřivničtí fanoušci se tak mohou těšit na superligového soupeře, protože do Kopřivnice zavítá nasazený tým Bulldogs Brno.

1. FBK Eagles Orlová x FBC Vikings Kopřivnice 3:4p (0:2, 1:1, 2:0)

Do Orlové cestovala poměrně improvizovaná sestava. Šanci dostala hned čtveřice juniorů a byli to právě oni, kteří rozhodli zápas. V první části se v úvodu hrálo poměrně opatrně, ale postupně si oba týmy vypracovali šance na skórování. První branku se podařilo vstřelit kopřivnickému Opatřilovi a bylo to v přesilové hře ve 12. min. Stejnou šanci měl i soupeř po vyloučení kopřivnického Kubátka, ale Kopřivnice oslabení ubránila. Druhou branku si kopřivničtí schovali na samý závěr třetiny. V poslední vteřině našel Štefek před brankou Fojtů a ten zvýšil na 2:0 z pohledu Kopřivnice.

Ve druhé části měla Kopřivnice více ze hry pouze v úvodu. Škoda několika neproměněných šancí, kdy mohli jít kopřivničtí do tříbrankového vedení. Nestalo se tak a soupeř skóruje z nařízeného trestného střílení. Najednou je hráčů Orlové plné hřiště a jen skvělé zákroky Honzy Klinky drží Kopřivnici nad vodou. I přesto se podařilo skórovat a znova to bylo v přesilové hře, kdy se přesně trefil Šimíček.

Do závěrečné třetiny si nesli kopřivničtí sice dvoubrankové vedení, ale herně to hodně drhlo. Hráči kupili spoustu chyb a soupeř po nich vyrážel do nebezpečných přečíslení. Jedno takové opět hasili kopřivničtí obránci za cenu faulu a bylo opět nařízeno trestné střílení. Do branky zaskočil za Klinku náhradní brankář Tomšů a uspěl. Ani v následné přesilovce se Orlová neprosadila a skóre se tak nezměnilo. S postupem času se Orlová tlačila do zakončení a Kopřivnice za laxní hru byla právem potrestána. Nejprve snížil po hezké individuální akci Starostka a 2 minuty před koncem základní hrací doby se neméně pěknou individuální akcí prosadil Hubl. Rázem se Kopřivnice začala bát o výsledek a bylo štěstí, že Orlová nerozhodla ještě v normální hrací době.

V prodloužení se hra uklidnila a po několika náznacích šancí se podruhé prosadili kopřivničtí junioři. V akci podobné té, které předcházela branka na 0:2 opět Štefek před brankou Honzu Fojtů, který zajistil Kopřivnici postup do dalšího kola poháru.

"Za postup jsem rád, za předvedenou hru už méně. Je pravdou, že jsme jeli na pohárový zápas v improvizované sestavě, ale některé elementární věci musí fungovat vždy. Nám se to v zápase ne vždy dařilo. Pro naše mladé hráče to myslím byla dobrá zkušenost a teď už se můžeme těšit na superligové buldoky z Brna." doplnil k postupu trenér Marek Jehlár.

Kompletního výsledkového pavouka poháru naleznete zde.