FBC Vikings Kopřivnice - Pohár Muži

Blíží se pohár České pojišťovny 2017!

pohar cp 2017Už tento víkend se hraje první kolo Poháru České pojišťovny. Jeho finále se v letošním ročníku přesune z Moravy do Čech. Po skvělé atmosféře ve Zlíně bude s největší pravděpodobností hostit tuto akci sportovní hala v Mostě. Pohár pro ženskou kategorii začne o týden později, na začátku září.

První kolo mužské části poháru startuje už tento víkend. Během dvou dnů se v šestnácti halách po celé republice odehraje celkem 160 pohárových utkání! Do druhého kola postoupí polovina z 80 týmů z úvodního pohárového víkendu. Další čtyři desítky oddílů se do poháru zapojí v průběhu vyřazovacích kol. První superligové formace se zúčastní už pátého, tedy posledního vyřazovacího kola, další se poprvé zapojí do osmifinálových skupin. Tam jsou nasazeni oba loňští finalisté – Mladá Boleslav a Vítkovice, vedle nich i Chodov a brněnští Bulldogs.

Hned ze začátku poměří síly se soupeři hráčky Ostravy, Střešovic a Vítkovic, které sehrají na Dubině zápasy i s Židenicemi a Bulldogs Brno. V průběhu října se do třetího kola zapojí Chodov, Bohemians a tým z Jižního Města. Oproti mužskému Poháru České pojišťovny mají ženy menší počet týmu, tudíž více času na odehrání všech utkání. Ženská část startuje s týdenním zpožděním, tedy první víkend v září.

Na přelomu prosince a ledna sehrají úspěšné oddíly čtvrtfinálové a semifinálové duely, z nichž vzejdou dva finalisté. Ti se společně se dvěma nejlepšími týmy žen představí 16. ledna pravděpodobně v mostecké sportovní hale s celkovou kapacitou 1 200 diváků.

Kopřivnický tým mužů zasáhne do pohárových bojů ve 4. kole. Kopřivnický ženský tým v letošním ročníku do pohárových bojů nezasáhne.
(článek převzat z webu ceskyflorbal.cz)

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.