FBC Vikings Kopřivnice - Pohár Muži

Pohár České Pojišťovny 2013

pcp-logo-13-14Dnes odstartoval soutěžní ročník 2013/2014 tradičně prvním kolem Poháru České pojišťovny. Do bojů tento víkend zasáhne 85 oddílů na 17 turnajích a celkově se odehraje 170 utkání. Dalších 40 účastníků je postupně nasazeno do dalších kol play-off. 4 oddíly do 2. kola, 12 oddílů do 3. kola, znovu 12 do 4. kola, 8 do osmifinále a výčet nasazených uzavírají 4 celky ve čtvrtfinálových skupinách. Do osmifinále a čtvrtfinále jsou přímo nasazeni účastníci z nejvyšší soutěže - AutoCont extraligy.

Od 2. kola se Pohár České pojišťovny hraje vyřazovacím způsobem. Takto proběhnou další tři kola play-off, ve kterých se do soutěže připojí dalších 36 týmů.

Ti nejlepší se rozsáhlým pavoukem poháru probojují až do loňské novinky - čtvrtfinálových skupin. Do nich jsou nasazeni loňští semifinalisté - Chodov a Tatran v české části a Bulldogs s Ostravou v moravské části. Ve čtyřčlenných skupinách se hraje jednokolově každý s každým, takže v této fázi oddíly sehrají tři utkání. Vítězové těchto skupin postoupí do semifinále, kde se spolu vždy střetnou vítězové českých a moravských čtvrtfinálových skupin.

Semifinále Poháru České pojišťovny bude patřit přelom roku 2013 a 2014 a pohárová soutěž pak vyvrcholí v předposledním lednovém týdnu v Ústí nad Labem.
(převzato z webu cfbu.cz)

Kopřivnické družstvo mužů bylo letos jako prvoligové družstvo nasazeno do 4. kola poháru, soupeř vzejde z předchozích tří kol a zápas se odehraje mezi 17. a 29. zářím.

Stručnou historii pohárové soutěže naleznete zde.

Kompletní rozpis Poháru České pojišťovny 2013 mužů naleznete zde.

Pavouk mužské části Poháru České pojišťovny 2013 naleznete zde.

Výsledky odehraných utkání a tabulky 1. kola Poháru České pojišťovny 2013 naleznete zde.

 

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.