FBC Vikings Kopřivnice - Pohár Muži

Kopřivnice si poradila s Prostějovem a postupuje v poháru dál

clanek pohar Prostejov nahledKopřivničtí florbalisté splnili úlohu favorita, když v Prostějově v rámci 4. kola poháru porazili místní týmy SK K2 Sportcentrum 5:3. V zápase kopřivničtí trpělivou hrou postupně navyšovali skóre a drželi si od domácích brankový odstup. Soupeři se podařilo v poslední části náskok Vikingů snížit, ale obrat, jaký se soupeři podařil v předchozím kole proti Sokolu Ostrava, jim Kopřivnice nedovolila.

SK K2 Sportcentrum Prostějov x FBC Vikings Kopřivnice 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Kopřivničtí florbalisté odjížděli do Prostějova s nálepkou papírového favorita, ale v pohárových soutěžích není o překvapivé výsledky nouze. V paměti některých hráčů byl určitě kopřivnický výbuch v Krnově v minulém ročníku, kdy prvoligovou Kopřivnici vyřadil tým z 5. ligy.

Podobný scénář se v Prostějove nepsal. Vikingové vstoupili do zápasu koncentrovaně a natěšené domácí hráče drželi na uzdě. Trpělivá hra přinesla své ovoce hned v 1. části. V 6. min. otevřel skóre Vávra a v 10. min. dal dvoubrankový klid kopřivnickým Lichnovský.

Start do druhé části se Kopřivnici podařil skvěle. Po 34 sekundách se prosadil Nehera a Kopřivnice vedla 3:0. Prostějov se snažil a měl řadu šancí. Ujala se však až pěkná střela od mantinelu kapitána Vlčka, který snížil. Domácí vycítili šanci, ale kopřivnická obrana pracovala spolehlivě a dvoubrankový náskok si kopřivničtí hráči přenesli i do závěrečné třetiny.

Tu opět začali výborně, protože hned v úvodu se podruhé v zápase porsadil Lukáš Vávra a poslal Kopřivnici do tříbrankového vedení. Za necelé 2 min. se nádherně trefil tentýž hráč a s domácími šancemi na postup to vypadalo bledě. Prostějov se snažil napadat a hrát aktivně, ale ve hře 5 na 5 se neprosadil. Snížení přišlo až v přesilové hře. Sporný okamžik, který dost rozdmýchal emoce na obou stranách, nastal v 7. min. Prostějovský Sladký doslova sestřelil kopřivnického Baďuru, který se jen těžce zvedal z palubovky. Bohužel, rozhodčí tento zákrok nepotrestal a Prostějov, který se ihned vydal na zteč, potrestal nekoncentrovanost hráčů na ploše třetí brankou. V závěru to na hřišti několikrát jiskřilo a rozhodčí museli krotit emoce oboustranným vyloučením. Kopřivnici se podařilo závěr ustát, nedovolit Prostějovu vstřelit kontaktní branku a může slavit postup do dalšího kola.

"Jsem rád, že jsme i přes improvizovanou sestavu zápas v týdnu zvládli a i když to herně nebylo přesvědčivé, postup nám nikdo nevezme. Můžeme se tak těšit na další kvalitní zápas, který sehrajeme doma, a hráči mají velkou šanci postoupit do osmifinálové skupiny, což by byl úspěch." doplnil k pohárovému zápasu trenér Marek Jehlár.

Dalším soupeřem Kopřivnice bude prvoligový tým SK PEMA Opava. Zápas se odehraje v termínu od 2. - 19.10. a pořadatelem bude kopřivnický tým. Kompletní pavouk mužské části poháru můžete vidět na této lince.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.