FBC Vikings Kopřivnice - Pohár Muži

Kopřivnice padla v prodloužení a v poháru končí

pcp-logo-13-14Dramatický zápas se smutnou koncovkou pro domácí tým, byl k vidění v Kopřivnici v rámci 5. kola poháru České Pojišťovny. Kopřivničtí Vikingové hostili na své palubovce prvoligovou Opavu a v zápase, kde se skóre měnilo jako na houpačce, prohráli brankou v prodloužení. Zatímco Opava se může těšit na čtvrtfinálovou skupinu, kde sehraje tři velice kvalitní zápasy, pro Kopřivnici letošní ročník poháru končí.

FBC Vikings Kopřivnice x S.K. P.E.M.A. Opava 6:7p (2:2, 3:2, 1:2)

Kopřivnickým letos nejdou příliš začátky utkání a nejinak tomu bylo i v tomto zápase. Soupeř se dostal do vedení hned po minutě hry první střelou na branku. Halámek trefil balónek ze vzduchu a ten zapadl přesně na přední tyč. Kopřivnice měla za další minutu možnost přesilové hry, ale nijak zvlášť v ní nezahrozila. Za to soupeř byl velice produktivní. Rychlý kontr zakončil parádní střelou do šibenice Kocur a dal Opavě dvoubrankový náskok. Kopřivnice se poprvé prosadila Kubátkem, který se dostal ze středu do výběhu a mířil přesně. Vyrovnávací branku dává v 18. min. Sládkovský po dobře sehrané standardní situaci. Po první části šli oba týmy do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

Na začátku druhé třetiny měla Kopřivnice další přesilovou hru. Hosté se zapomněli v šatně a vyfasovali trest za zdržování hry. Ani druhá přesilovka ovšem k brance nevedla. Za to Opava trestala. Při vyloučení Kubátka se v přesilovce prosadil Kocur a hned za dalších 8 vteřin střílí čtvrtou branku Opavy Dušek. Kopřivnice vyměnila brankáře a jak se ukázalo byl to dobrý tah. Haraštu v brance vystřídal juniorský talent Cochlar a byl to ten správný impulz pro celý tým. V polovině utkání po hezké kombinaci snížil Křižan a o dvě minuty později překvapil střelou z dálky opavského gólmana Lichnovský. Když tři minuty před druhou sirénou zakončil svůj únik Vávra a otočil utkání na stranu Kopřivnice byli vikingové na koni.

I třetí část začali kopřivničtí skvěle. Výborně hrající Rosmarin se probíjel do šance a soupeř ho zastavil pouze za cenu faulu a trestného střílení. To proměnil s přehledem Lukáš Vávra a Kopřivnice vedla rázem o dvě branky! Opava měla šanci na korekci skóre při vyloučení Opatřila, který školácky hrál rukou, ale přesilovku nevyužila. Kopřivnice byla v této fázi lepším týmem, ustála tlak soupeře a několikrát zahrozila. Bohužel ve 45. min. přišlo první přísné vyloučení Rosmarina za blokování hole a Opava svou šanci využila a snížila na 6:5. S blížícím se koncem utkání si hosté vynutili tlak, který Kopřivnice dokázala eliminovat. Po té přišlo ovšem další velice sporné vyloučení a nařízené trestné střílení za údajnou vysokou hůl kopřivnického Longauera. Cochlar sice nájezd opavského útočníka vychytal, v následné přesilovce už ale kapituloval po střele Solného. Opava srovnala na 6:6 v čase 58:11. 18 vteřin před koncem byl poslán na trestnou lavici opavský Dzierža a Kopřivnice měla možnost přesilové hry. Tu ale do konce třetiny spíše prohospodařila a ani v následném prodloužení neuspěla.

V prodloužení už bylo vidět, že kopřivnickým docházejí síly. Soupeř byl daleko nebezpečnější a také rozhodl. Přesně v čase 6:00 se míček dostal ke zcela nekrytému Dzieržovi, který střelou do šibenice nedal Cochlarovi šanci. Kopřivnice tak svou pouť pohárem skončila, Opava postupuje dále do čtvrtfinálové skupiny.

"Dnes jsme odehráli velice slušný zápas a byla velká škoda, že jsme v závěru naše vedení neudrželi. Podle mě rozhodly naše neproměněné přesilovky a naopak proměněné Opavy. Nicméně jsem toho názoru, že poslední dvě vyloučení na naší straně určitě neměly být odpískány a o to mě to víc mrzí, že Opava z nich vstřelila dvě branky, kterými srovnala na 6:6. V sobotu nás čeká liga, tak doufám, že už budeme v letošní sezóně na domácí hale konečně slavit vítězství." ohlédl se za pohárovým utkáním trenér Marek Jehlár.

Další výsledky osmi-finálových zápasů v poháru České Pojišťovny naleznete zde.