FBC Vikings Kopřivnice - Pohár Muži

Slovan byl nad síly Kopřivnice. Vikingové v poháru končí.

V letošním ročníku si kopřivničtí v poháru České Pojišťovny zahráli pouze jediný zápas. Jako tým z Národní ligy byli Vikingové nasazeni až do 4. kole, kde narazili na havířovský Slovan. Ten ajko nováček Národní ligy potvrdil své ambice a kopřivnické družstvo přehrál celkem jasně 7:4.

TJ Slovan Havířov x FBC Vikings Kopřivnice 7:4 (3:0, 2:0, 2:4)

Již úvod zápasu naznačil jak se bude celé utkání ubírat. Početná lavička domácích hrála od začátku sebevědomě a Klinka v brance Kopřivnice musel řešit řadu ošemetných situací. Pokud se Kopřivnice dostala v této fázi utkání k nějakému zakončení tak bylo buď nepřesné nebo nemělo šanci ohrozit dobře chytajícího Rataje. První branku zápasu vstřelili domácí, když se z výběhu na dvakrát prosadil domácí kanonýr Smeták. Další dvě branky přišly v závěru v rozmwzí dvou minut, kdy Kopřivnice kapitulovala a po první části prohrávala 3:0.

Druhá část začala sice náporem domácích, ale Kopřivnice pomalu přebírala aktivitu. Bohužel útočníci Kopřivnice zcela selhávali v koncovce a po 12 min., kdy to vypadalo, že by kopřivničtí mohli se zápasem něco udělal přišly dvě trefy soupeře. Obě branky dělila minuta a jedna vteřina. Za stavu 5:0 pro Slovan už toho Kopřivnice do přestávky moc nevymyslela a druhá siréna byla pro mnohé hostující hráče vysvobozením.

V poslední části se přece jen Vikingové prosadili. V 6. min. se trefil k tyči Zdeněk Matúš a konečně protrhnul střeleckou mizérii Kopřivnice. Soupeř ovšem drama nepřipustil a po chybě v rozehrávce znova odskakuje na rozdíl pěti branek. Druhé branky se Kopřivnice dočkala dokonce ve v lastním oslabení. Jan Matúš chytře počkal z rozehrávkou volného úderu a míček poslal umístěnou střelou přímo do branky. Soupeř ovšem velice rychle odpověděl další trefou a protože do konce zápasu zbývalo 6 min. již málokdo z Kopřivnických věřil v nějaký zázračný obrat. I tak Vikingové ještě v úplném závěru zabojovali a dvěma trefami v poslední minutě alespoň zkorigovali velice nepříznivé skóre na konečných 7:4.

"Dnes se nám zápas příliš nepovedl. Dvě třetiny jsme se trápili a nevstřelili ani branku. Soupeř ukázal herní vyspělost, nicméně naši hráči mu to hodně ulehčili. Doplatili jsme na hodně špatnou koncovku a malý tlak v zakončení. Našel bych na zápase i pozitiva. Ubránili jsme všechna oslabení, byli 100% v přesilovkách a dokonce dali i branku ve vlastním oslabení. Na těchto věcech můžeme stavět. I tak je ovšem před námi hodně práce ať nemáme problém, s udržením v soutěži." shrnul pohárové vystoupení trenér Kopřivnice Marek Jehlár.

Kompletní výsledky letošního ročníku poháru České pojišťovny naleznete zde.