FBC Vikings Kopřivnice - Muži A - Neligové Turnaje

Czech Open 2007

Naprosto stejným umístěním včetně soupeře, který muže vyřadil minulý rok, dopadlo vystoupení mužů na turnaji Czech Open 2007. I letos muže vyřadil pozdější vítěz mužské kategorie Sokol Pardubice v osmifinále.

 

Turnaj začal pro muže ve čtvrtek 16.8. odpoledním zápasem proti týmu C.S.K.A. Hlásná Třebáň. Muži sice prohrávali po úvodní polovině 0:1, ale ve druhé části dvěma brankami otočili utkání a připsali si tak důležité první turnajové vítězství.

 

Ve večerním zápase, který začínal až díky zpoždění ve 21:00, muže čekal dánské družstvo Swissmark. I v tomto zápase muži museli dotahovat jednobrankové vedení soupeře. Problémy dělal naší obraně zejména šikovný kapitán dánského týmu Sandro Schmid, který byl asi největší soupeřovou hrozbou. I v tento zápas muži, dovedli do vítězného konce a dalším těsným jednobrankovým vítězstvím 3:2 se přiblížili postupu ze základní skupiny.

Páteční zápasy začínaly opět až v odpoledních hodinách a tak bylo dostatek času na regeneraci po turnajové akci v Karlových Lázních. Bohužel mužům se nevyhnula na turnaji smůla. Do turnaje nenastoupil Libor Fojtík, který měl problémy s kolenem a zdravotní problémy postihly i Petra Gajduška. Z deseti hráčů do pole tak zbyla pouze osmička, která se pokusila vybojovat jediné vítězství, které by zaručovalo postup do vyřazovacích bojů. První pokus byl norský tým Bydel 16. Zřejmě takticky a technicky nejvyspělejší tým ve skupině. Po úvodním oťukávání měl soupeř několik dobrých příležitostí na skórování, ale neuspěl a tak muži udeřili a to hned 3x. Soupeři se ovšem podařilo po dorážce snížit a téměř v zápětí si muži dali vlastní gól a o drama bylo postaráno. Naštěstí se tak nestalo a muži dalšími dvěma brankami pečetili třetí turnajové vítězství na 5:2.

Posledním a zřejmě nejslabším družstvem ve skupině byli maďarští Diamonds Sport Club. Situace se ve skupině vyvinula tak příznivě, že i případná prohra zaručovala mužům vítězství ve skupině a vyřazovací zápas až v sobotu v 16:10. Aby mohli muži odehrát zápas alespoň na 6 útočníků a 3 obránce nastoupil do pole i brankář Lacina a nevedl si vůbec špatně. Branku se mu sice vstřelit nepodařilo, ale svou prací zejména v soupeřově brankovišti dělal maďarským obráncům velké problémy. Muži zápas odehráli v tréninkovém tempu a zvítězili jednoznačně 4:0 a to i přesto, že posledních 5 minut dohrávali pouze se 4 muži v poli. V chybně vypsaném zápisu se totiž zapomnělo na jednoho z hráčů a přišla červená karta a s ní spojený 5 min. trest. Muži odehráli ovšem oslabení stylem, že se soupeř téměř nedotkl míčku. Mužům se podařilo vcelku s přehledem vyhrát skupinu a již tyto výsledky určily, že se muži dostali mezi 32 nejlepších družstev na turnaji.

Prvním vyřazovacím zápasem byl v hale Sparty II zápas proti týmu FBC Štíři České Budějovice. Soupeř si na náš tým věřil a byl v zápase aktivní. Nicméně zápas rozhodla povedená střela Tomáše Sládkovského, kterému se i přes clonění 3 protihráčů podařilo propálit míček až do branky. Soupeř měl šancí daleko více a tu největší pár vteřin před koncem zápasu, kdy polo-odkrytou branku zachránil Radim Lacina helmou. Muži si připsali vítězství 1:0 a turnajem postoupili dále.

V osmifinále na ně čekal stejně jako v loni extraligový tým Sokol Pardubice. Pohled na soupisku soupeře, který se skoro ani nevešel na střídačku proti osmičce kopřivnických hráčů byl mírně úsměvný. Přesto muži odehráli zřejmě nejlepší 15-minutovku na turnaji. Soupeř se pustil do aktivního pressingu, ale jeho napadání bylo příliš naivní. Muži tak rychlými výpady ohrožovali branku soupeře a brankář Pardubic, si sáhl na míček pouze 2x a to jak ho vytahoval z branky. Zaskočený soupeř vymyslel do přestávky pouze jedinou branku a to po naší chybě v útoku. To zřejmě rozhodlo, protože kdyby muži udrželi dvoubrankový náskok i do druhé části, soupeř, který si nic jiného než vítězství nepřipouštěl by byl více a více nervóznější. Zlom nastal ve druhé části. Soupeři pomohlo přísné vyloučení a srovnal. Pardubice se tak dostaly zpět do zápasu a navíc se jim podařilo nahozením z poloviny hřiště otočit zápas. Následovala další přesilovka a zvýšení vedení Pardubic na 4:2. Mužům již nezbývalo než hru otevřít a hrát vabank. Ten bohužel Pardubice potrestaly a dalšími 3 brankami porazily unavené kopřivnické hráče trošku krutým výsledkem 7:2. Pro muže tak turnaj skončil stejně jako minulý rok v osmifinále.

15. ročník Czech Open je za námi. Muži odjížděli do Prahy bez velkých ambicí hlavně se florbalem bavit a zahrát si. Z 10 hráči do pole ani jiné ambice být nemohly a opět je velká škoda, že někteří hráči A týmu si nejsou schopni o prázdninách udělat čas a poprat se s týmem o historickou medaili z turnaje. Tak kopřivnický florbal na svůj výraznější úspěch na turnaji Czech Open stále musí čekat.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.