FBC Vikings Kopřivnice - Muži A - Neligové Turnaje

Fatpipe Cup 2008

Těsnou výhru nad Wizards Praha 4:3 a debakl 10:1 od Vítkovic mají na kontě kopřivničtí florbalisté po prvním dni na ostravském turnaji Fatpipe Cup.

Fatpipe Cup 2008, 20 - 22. června 2008 - Ostrava

 

 

FBC Vikings Kopřivnice x FBC DDM Wizards Praha 4:3

Turnaj otevírali muži na Dubině od 14:00 a prvním soupeřem jim byl mladý pražský tým Wizards. Od začátku se pražský tým soustředil na pečlivou obranu a muži tak útočili neustále do plných. První branku se přece jen podařilo dát velice brzy. Střelcem byl Richard Plhal, který tak otevřel skóre utkání. Ještě do první části se podařilo vstřelit druhý gól a zápas tak mohl být jasnou záležitostí. Ale bohužel nebyl. Soupeři se podařilo snížit a dostal se tak na dostřel. Znovu dvoubrankový náskok zařídil Tomáš Sládkovský, ale soupeř znovu snížil a poté dokonce poměrně lacinou střelou srovnal skóre. Zápas rozhodli muži ve vlastním oslabení a tak si v turnaji připsali hodně utrápenou těsnou výhru 4:3. 

FBC Vikings Kopřivnice x 1. SC SSK Vítkovice 1:10

Co se nedařilo v prvním zápase a soupeř to nedokázal potrestat, Vítkovice trestaly naprosto neomylně. Je pravdou, že většina hráčů hokejku držela po dlouhé době, ale některé herní návyky by měly fungovat i po delší herní absenci. Nedůraz, přílišné sólování, tragická střelba, spousta pokažených přihrávek... Nic jiného než pořádný výprask si za předvedenou hru kopřivnický tým nezasloužil. V hodně nepovedeném zápase si připsal pouze čestný úspěch Tomáš Sládkovský.

V sobotu tak čekal muže klíčový zápas ve skupině s týmem Mustangů, což je záloha Vítkovic.

FBC Vikings Kopřivnice x Mustang 2:1

V sobotu odpoledne muži sehráli klíčový zápas o postup do vyřazovacích bojů. Díky horšímu skóre potřebovali v zápase vyhrát a to se nakonec se štěstím podařilo. V zápase byli určitě muži aktivnějším a lepším týmem a po zásluze se ujali vedení. Pak přišla přehlídka zahozených šancí a místo zvýšení vedení přišla fatální chyba obránce, soupeř se dostal do přečíslení a vyrovnal. A najednou byli Mustangové o hodně aktivnější a nebezpečnější a měli i několik dobrých šancí. Na kopřivnické družstvo se přeci jen usmálo v závěru štěstí. Ze stupňovaného tlaku přišla nahrávka Sládkovského na Plhala, který trefil přesně a 40 vteřin před koncem poslal tým do vyřazovací části.  

FBC Vikings Kopřivnice x Silesia Selection 4:3 ts

Osmifinálový zápas se hrál na dopravce a soupeřem byl tým Silesia Selection, z kterého čněl Eifel z týmu Vipers :-). Zápas to byl spíše bojovný než pohledný, ale to už většinou tak bývá v zápasech play-off. Muži neustále dotahovali náskok soupeře a až zápas dospěl za stavu 3:3 na trestné střílení. V těch se po sérii 5-ti na každé straně nerozhodlo a následovala rychlá smrt. hrdinou se stal Milan Uvíra, který proměnil v sedmé sérii a poslal tak Kopřivnické Vikingy do nedělního 1/4 finále.

FBC Vikings Kopřivnice x International Company 2:9

V ranních hodinách nastoupili muži na hale TJ Mittal proti hodně silnému výběru hráčů, které dal dohromady reprezentant Tomáš Sladký. V jeho výběru byli i zahraniční hráči z Finska a určitě je to jeden z adeptů na celkové vítězství v turnaji. Zápas pro Kopřivnici nezačal příliš šťastně. zahajovací formace nezvládla vstup do utkání a po 15 vteřinách už to bylo 1:0. Kopřivnice se snažila hrát, kombinovat a neodehrála až tak špatný zápas. Bohužel slabá koncovka a fatální chyby v obraně, které soupeř nemilosrdně trestal, stály muže alespoň slušný výsledek. Ze strany se prosadili pouze 2 střelci, Víťa Hykel a Richard Plhal.

Muži na turnaji skončili na 5.-8. místě což není až tak špatný výsledek, protože letos byl turnaj opravdu velice kvalitně obsazen. Turnaj byl pojat jako zpestření v letní přípravě, což zřejmě splnilo účel. Muže čeká ještě spousta letní dřiny a dalším zpestřením bude až červencový Czech Open v Praze.  

Kompletní výsledky budou umístěny na stránkách turnaje: www.fatpipe.cz/cup

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.