FBC Vikings Kopřivnice - Muži A - Neligové Turnaje

Czech Open 2009

Letošní Czech Open bude z pohledu Kopřivnice patřit mezi ty vydařené. Vikingové došli až do osmifinále, kde podlehli nejtěsnějším rozdílem 0:1 pozdějšímu vítězi finskému celku SBS Kings.

Zápasy ve skupině odehrál kopřivnický tým první den turnaje v areálu Hamr Braník a oba zvládl. Prvním soupeřem byl slovenský tým ze Šaly. Po první části vedli kopřivničtí těsným rozdílem 2:1, ale kdo by čekal drama nedočkal by se. Kopřivnice svého soupeře ve druhé polovině zápasu zcela přehrála a zvítězila vysoko 9:1.

Po několika hodinové pauze se střetli týmy, které budou nastupovat v letošním ročníku 1. ligy. Tým Wizards jako nováček soutěže a omlazený kopřivnický tým. Kopřivnice vycházela ze zajištěné obrany a trpělivou obrannou hrou si vybudovala slibný náskok 2:0. Soupeři se sice podařilo pár minut před koncem snížit, ale vyrovnání už kopřivničtí florbalisté nedopustili a pohlídali si druhou výhru na turnaji.

Druhý turnajový den sehráli kopřivničtí florbalisté pouze jediný zápas a to s finským týmem IBK Kerubi. Byl to zápas o prvenství ve skupině a kopřivnickému týmu stačila k prvenství ve skupině i remíza. V úvodu byl k vidění spíše opatrný florbal, který moc šancí nenabídl. Vše se změnilo po úvodní brance soupeře., který umístěnou střelou k tyči nedal šanci jinak výborně chytajícím Žárskému. Finové se ukázali jako zkušení hráči, kteří uštědřili kopřivnickému týmu těžkou lekci z produktivity. Kopřivničtí útočníci většinou ztroskotávali na výborné obraně soupeře a finové vyráželi do rychlých kontrů, které trestali až s obdivuhodnou lehkostí. Výsledkem byla vysoká porážka 0:6 a pro kopřivnické hráče těžké vystřízlivění z toho jak se hraje florbal jinde a trošku jinak...

Druhé místo ve skupině i tak zajišťovalo přijatelného soupeře. Tím se stali hráči olomouckého týmu FBS. Zápas se hrál na hale Zelený Pruh a pro Kopřivnické hráče nezačal příliš šťastně. Soupeř se prosadil střelou z dálky hned v úvodu utkání. Kopřivničtí hráči byli i tak stále aktivnější a do přestávky se jim podařilo nejprve srovnat Opatřilem a následně se dostat do vedení. Ve druhé části přidali kopřivničtí hráči dvojnásobnou pojistku a po vítězství 4:1 postoupili do další části turnaje.

V té na Kopřivnici čekal další účastník 1. ligy a to tým SK Bivoj Litvínov. Ten byl rozhodně favoritem utkání a postup Kopřivnice byl opravdu už jen navíc. Litvínov začal zostra a neustále dostával Kopřivnici pod tlak. Obrana a zejména brankář Žárský ovšem neustále drželi čisté konto a tak se po přestávce začala karta obracet. Trpělivá hra nakonec opět přinesla ovoce. Rychlý výpad do otevřené obrany Litvínova potrestal dorostenec Lichnovský a zařídil tak jediný a postupový gól utkání. Litvínov mohutně finišoval, ale míček se mu do kopřivnické branky dostat nepodařilo. Kopřivnice tak postoupila dál...

Po vítězství nad Litvínovem, které čekal málokdo byl dalším soupeřem finský týmy SB Riski. Ten si pohrál v předchozím utkání s Horní Suchou, kterou vyprovodil z palubovky 5:0 a rozhodně budil respekt. Jenže kopřivnický tým si věřil a podařilo se mu přejít i přes tyto finské borce. Finové se sice ujali vedení 1:0, ale Kopřivnici se podařilo Krestou srovnat a vynutit si tak samostatné nájezdy. V těch kopřivničtí hráči a zejména brankář Žárský excelovali a podařilo se postoupit dále. Kopřivničtí hráči se tak dostali mezi 16-ctku nejlepších...

V osmifinále narazili kopřivničtí florbalisté na tým SBS Kings. Tento tým je účastníkem 2. finské divize a na turnaji v Praze postupoval suverénně turnajovým pavoukem. Ovšem osmi finálový zápas proti Vikingům byl více než vyrovnaný. Finové hrozili z brejků a Kopřivnice přehrávala soupeře na jeho polovině. Zápas rozhodl jeden z rychlých protiútoků v polovině druhého poločasu, když ze vzduchu přihrával Tiihonen před bránu a dobíhající Saku Sintonen dokázal usměrnit plachtící nahrávku za záda brankáře Žárského. Snaha o vyrovnání přinesla několik pěkných příležitostí, Adam Lichnovský dokonce orazítkoval spojnici finské brány, ale žádná střela neskončila za zády finského brankáře a gól nepřinesla ani závěrečná power-play. Finové vyhráli, i v dalších zápasech a snadno proklouzli do finále, kde si poradili s extraligovou Spartou Praha 2:1 a celý turnaj vyhráli.

V sestavě Vikings bylo několik dorostenců a juniorů a dokonce hráči B mužstva. Jejich výkony a výkon brankáře Jakuba Žárského jsou před začátkem nové sezóny velkým povzbuzením pro celý tým. Mladé družstvo si připsalo cenné skalpy některých soupeřů z 1. ligy mužů ( DDM Wizards Praha 10 a SK Bivoj Litvínov ) a v šestnácti finále vyřadili finský tým SB Riski, který mimo jiné ve skupině remizoval s extraligovými Pardubicemi 1:1. V konečném pořadí obsadili Vikingové 9. – 16. místo ze 130 účastníků, což je v takovéto konkurenci rozhodně velice kvalitní umístění.

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.