• header_vikings_2017_08.png
  • header_vikings_2017_10.png
  • header_vikings_2017_03.png
  • header_vikings_2017_05.png
  • header_vikings_2017_07.png
  • header_vikings_2017_09.png
  • header_vikings_2017_01.png
  • header_vikings_2017_02.png
  • header_vikings_2017_06.png
  • header_vikings_2017_04.png

Děkujeme za podporu:

Hledat na webu:

Počítadlo:

3519245
Dnes
Včera
Minulý měsíc
27534
3348
164408

Florbalové linky:

Přihlášení:

FBC Vikings Kopřivnice - Muži A - Neligové Turnaje

Pegres Cup 2009

Rozhodně spokojenost může panovat po vystoupení kopřivnického družstva na turnaji Pegres Cup 2009 v Havířově. Tým sice skončil na turnaji na 8. místě bez výhry, ale ve včerejším čtvrtfinále byl hodně blízko fantastického postupu mezi 4 nejlepší.

Turnaj začal pro florbalisty Kopřivnice v pátek ve 12:00 a soupeře byl více než atraktivní, reprezentace Polska. Po úvodním pomalejším rozjezdu se zápas dostal do slušného tempa. Kopřivnice hrála s Polskem vyrovnanou partii, bohužel soupeř byl produktivnější v koncovce. Po dvou třetinách se dostali poláci do dvoubrankového vedení 2:0. Snížení přišlo z hole Tomáše Sládkovského, který tahem z poloviny hřiště trefil přesně k tyči. Po vstřelené brance se kopřivničtí hráči daleko více tlačili do útoku, ale překonat polského brankáře se jim už nepodařilo. Polsko tak pečetilo svou výhru 3:1 brankou v poslední části.

Ke druhému zápasu nastoupila Kopřivnice v odpoledním vedru proti týmu Bulldogs Brno. V zápase, ve kterém byla na obou týmech patrná únava z předešlých zápasů a hlavně z horka toho k vidění moc nebylo. Po bezbrankové první části se podařilo Kopřivnici jít po 36 vteřinách ve druhé třetině do vedení 1:0. Dokonce se podařilo vstřelit i druhou branku, tu ale rozhodčí nepochopitelně neuznal a v podstatě z protiútoku Brno vyrovnalo na 1:1. Ve třetí části to dlouho vypadalo, že se oba týmy rozejdou smírně, nicméně Brnu se podařilo v závěru skórovat a strhnout tak vítězství na svou stranu.

V sobotu pokračovali kopřivničtí florbalisté v posledním zápase ve skupině a to s extraligovým Znojmem. V tomto zápase šlo pouze o to, kdo skončí poslední ve skupině. Znojmo totiž prohrálo s Brnem a s polskou reprezentací remizovalo. Zápas se hrál od úvodu ve velmi svižném tempu. Kopřivnice pozorně bránila a Znojmo se dlouho nemohlo střelecky prosadit. Skóre se podařilo otevřít Jehlárovi v první části, kdy po rychlé kombinaci na středu hřiště poslal míček pod padajícím brankářem do sítě. Znojmo pokračovalo v nátlakové hře, ale po dvou třetinách Kopřivnice stále držela jednobrankový náskok a byla jen škoda, že nevyužila řadu šancí, které volaly po brance. Vše se rozhodlo v poslední třetině. Znojmu se podařilo nejprve v 17. min. srovnat a o minutu později poměrně šťastně vstřelit vítěznou branku. Kopřivnici tak odsoudila k poslednímu místu ve skupině.

Play-Off pokračovalo v sobotu odpoledne a Kopřivnice ve 1/4 finále narazila na prvního z druhé skupiny a tím bylo domácí Torpedo Havířov. Slušně zaplněná hala čekala jasnou výhru domácích favoritů, ale Kopřivnice dokázala ze zápasu udělat pěkné drama z nájezdovou koncovkou. Domácí Torpedo začalo očekávaným náporem a ujalo se vedení 2:0. Kopřivnici se podařilo snížit na 2:1, ale Havířov opět rychlou brankou odskočil na 3:1. Kopřivnice se nevzdávala a opět se podařilo snížit. Havířov ovšem rychle reagoval a pojistil své vedení na 4:2. Zápas se chýlil ke svému konci a necelé 2. min. před koncem byla kopřivnickým nabídnuta možnost přesilové hry. Tu se podařilo minutu před koncem využít a dostat se na kontakt. Havířov chtěl zápas dohrát, ale hráči Kopřivnice sehráli závěr famózně. 4 vteřiny před koncem se střelou z úhlu podařilo Krestovi vyrovnat a o postupujícím do semifinále musely rozhodovat samostatné nájezdy. V něm měli kopřivničtí dokonce 2x možnost mečbolu a fantastického postupu mezi 4 nejlepší! Nakonec přece jen v 7 sérii rozhodly extraligové zkušenosti Torpeda a Kopřivnici zbyl pouze boj o konečné umístění.

Poslední zápas na turnaji o konečné umístění na 7. a 8. místě svedl proti sobě opět Kopřivnici a Znojmo. Zápas se hrál již jen na 2x20 min. a opět byl k vidění svižný florbal. Kopřivnice sehrála opět se Znojmem vyrovnanou partii. Do vedení šla Kopřivnice po průniku Přibila a jeho přesné střele k tyči. Znojmu se podařilo srovnat 10 vteřin před koncem první půle. Druhou část začalo lépe Znojmo a dvěmi slepenými brankami se jí podařilo utkání otočit na 3:1. Kopřivnici se podařilo snížit Krestou, ale poslední slovo měl opět soupeř, který pečetil své vítězství na konečných 4:2.

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde.

Konečné pořadí turnaje Pegres Cup 2009:

1. FBC Pepino Ostrava
2. Torpedo Havířov
3. Paskov Saurians
4. Czech National Team U19
5. Poland National Team
6. Bulldogs Brno
7. TJ VHS Znojmo
8. FBC Vikings Kopřivnice

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.

verze pro mobil | standardní verze