FBC Vikings Kopřivnice - Muži A - Neligové Turnaje

Pegres Cup 2009

Rozhodně spokojenost může panovat po vystoupení kopřivnického družstva na turnaji Pegres Cup 2009 v Havířově. Tým sice skončil na turnaji na 8. místě bez výhry, ale ve včerejším čtvrtfinále byl hodně blízko fantastického postupu mezi 4 nejlepší.

Turnaj začal pro florbalisty Kopřivnice v pátek ve 12:00 a soupeře byl více než atraktivní, reprezentace Polska. Po úvodním pomalejším rozjezdu se zápas dostal do slušného tempa. Kopřivnice hrála s Polskem vyrovnanou partii, bohužel soupeř byl produktivnější v koncovce. Po dvou třetinách se dostali poláci do dvoubrankového vedení 2:0. Snížení přišlo z hole Tomáše Sládkovského, který tahem z poloviny hřiště trefil přesně k tyči. Po vstřelené brance se kopřivničtí hráči daleko více tlačili do útoku, ale překonat polského brankáře se jim už nepodařilo. Polsko tak pečetilo svou výhru 3:1 brankou v poslední části.

Ke druhému zápasu nastoupila Kopřivnice v odpoledním vedru proti týmu Bulldogs Brno. V zápase, ve kterém byla na obou týmech patrná únava z předešlých zápasů a hlavně z horka toho k vidění moc nebylo. Po bezbrankové první části se podařilo Kopřivnici jít po 36 vteřinách ve druhé třetině do vedení 1:0. Dokonce se podařilo vstřelit i druhou branku, tu ale rozhodčí nepochopitelně neuznal a v podstatě z protiútoku Brno vyrovnalo na 1:1. Ve třetí části to dlouho vypadalo, že se oba týmy rozejdou smírně, nicméně Brnu se podařilo v závěru skórovat a strhnout tak vítězství na svou stranu.

V sobotu pokračovali kopřivničtí florbalisté v posledním zápase ve skupině a to s extraligovým Znojmem. V tomto zápase šlo pouze o to, kdo skončí poslední ve skupině. Znojmo totiž prohrálo s Brnem a s polskou reprezentací remizovalo. Zápas se hrál od úvodu ve velmi svižném tempu. Kopřivnice pozorně bránila a Znojmo se dlouho nemohlo střelecky prosadit. Skóre se podařilo otevřít Jehlárovi v první části, kdy po rychlé kombinaci na středu hřiště poslal míček pod padajícím brankářem do sítě. Znojmo pokračovalo v nátlakové hře, ale po dvou třetinách Kopřivnice stále držela jednobrankový náskok a byla jen škoda, že nevyužila řadu šancí, které volaly po brance. Vše se rozhodlo v poslední třetině. Znojmu se podařilo nejprve v 17. min. srovnat a o minutu později poměrně šťastně vstřelit vítěznou branku. Kopřivnici tak odsoudila k poslednímu místu ve skupině.

Play-Off pokračovalo v sobotu odpoledne a Kopřivnice ve 1/4 finále narazila na prvního z druhé skupiny a tím bylo domácí Torpedo Havířov. Slušně zaplněná hala čekala jasnou výhru domácích favoritů, ale Kopřivnice dokázala ze zápasu udělat pěkné drama z nájezdovou koncovkou. Domácí Torpedo začalo očekávaným náporem a ujalo se vedení 2:0. Kopřivnici se podařilo snížit na 2:1, ale Havířov opět rychlou brankou odskočil na 3:1. Kopřivnice se nevzdávala a opět se podařilo snížit. Havířov ovšem rychle reagoval a pojistil své vedení na 4:2. Zápas se chýlil ke svému konci a necelé 2. min. před koncem byla kopřivnickým nabídnuta možnost přesilové hry. Tu se podařilo minutu před koncem využít a dostat se na kontakt. Havířov chtěl zápas dohrát, ale hráči Kopřivnice sehráli závěr famózně. 4 vteřiny před koncem se střelou z úhlu podařilo Krestovi vyrovnat a o postupujícím do semifinále musely rozhodovat samostatné nájezdy. V něm měli kopřivničtí dokonce 2x možnost mečbolu a fantastického postupu mezi 4 nejlepší! Nakonec přece jen v 7 sérii rozhodly extraligové zkušenosti Torpeda a Kopřivnici zbyl pouze boj o konečné umístění.

Poslední zápas na turnaji o konečné umístění na 7. a 8. místě svedl proti sobě opět Kopřivnici a Znojmo. Zápas se hrál již jen na 2x20 min. a opět byl k vidění svižný florbal. Kopřivnice sehrála opět se Znojmem vyrovnanou partii. Do vedení šla Kopřivnice po průniku Přibila a jeho přesné střele k tyči. Znojmu se podařilo srovnat 10 vteřin před koncem první půle. Druhou část začalo lépe Znojmo a dvěmi slepenými brankami se jí podařilo utkání otočit na 3:1. Kopřivnici se podařilo snížit Krestou, ale poslední slovo měl opět soupeř, který pečetil své vítězství na konečných 4:2.

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde.