FBC Vikings Kopřivnice - Muži A - Neligové Turnaje

Czech Open 2010

Osmý pokus kopřivnických hráčů probít se do medailových bojů na pražském turnaji Czech Open opět nevyšel. Ambiciózní družstvo pod vedením nového trenéra Libora Fojtíka skončilo již v 16-ti finále.

Turnaj začínal pro Kopřivnici v odpoledních hodinách na hale Sparta II a prvním soupeřem ve skupině byl slovenský tým Grasshoppers Žilina. Zápas byl od začátku v režii kopřivnických hráčů, kteří drželi míček a soupeře nepouštěli do žádných větších příležitostí. Jediné co chybělo byly branky c soupeřově síti. Ale i těch se Kopřivnice dočkala a v první zápas vyhrála 3:0.

Ve druhém čtvrtečním zápase narazili kopřivničtí florbalisté na švýcarský tým Lenzerheide & friends. Zřejmě nejslabší tým skupiny nebyl pro Kopřivnici příliš velkou překážkou. Od úvodu byli kopřivničtí hráči rychlejší a důraznější a svého soupeře jasně přehrávali výsledkem bylo pohodové vítězství 5:2. Jedinou výtku byly 2 obdržené branky, které vyplynuly z nekoncentrovanosti a laxního přístupu již vyhraného zápasu.

Poslední zápas ve skupině sehráli muži v pátek v brzkých ranních hodinách proti týmu Snipers Třebíč. Situace ve skupině byla pro Kopřivnici tak výhodná, že i případná porážka zajišťovala Kopřivnici vítězství ve skupině, přímý postup do play-off a zápas až v sobotních dopoledních hodinách. Těžko říci zda to bylo pátkem třináctého nebo brzkým ranním vstáváním, ale zápas se kopřivnickým hráčům příliš nepovedl. V úvodu se sice snažili o tlak, který byl ovšem spíše platonický. A protože se nemohli trefit kopřivničtí tak to udělal soupeř a to hned 2x. Nejprve se prosadili Třebíčtí sklepnutím střílené příhravky, která byla na hranici vysoké hole a vzápětí přišla umístěná rána k tyči z větší dálky za kterou se trošku začervenal kopřivnický brankář Žárský. Ve druhé části se přece jen konečně prosadili i Kopřivničtí hráči. Nejprve se z volného úderu prosadil kapitán týmu Jakub Kresta a vyrovnání zařídil Marek Jehlár, který si nadělil k narozeninám alespoň jednu turnajovou branku. Kopřivnice sice vybojovala remízu a zajistila si prvenství ve skupině, ale herně rozhodně nepřesvědčila.

Vítězství ve skupině zajistilo Kopřivnici přímou účast v play-off a zařadilo ji mezi nejlepších 64 týmů na turnaji.

V sobotním play-off turnajový pavouk svedl proti sobě tým Kopřivnice a České Lípy. Vyrovnaný zápas na hale Sparty II měl náboj, rychlost, bojovnost a rozhodla ho jediná branka. Po první bezbrankové části, kdy největší šanci spálil kopřivnický Lichnovský přišla chyba v rozehrávce českolipských, hned v první minutě části druhé. Baďura zachytil nepřesné rozehrání posunul na Jehlára, který našel nabíhajícího Lukáše Vávru, pro kterého nebyl problém skórovat. Těsné vedení se podařilo kopřivnickým hráčům udržet i přes závěrečný nápor soupeře podpořený odvoláním brankáře a postoupit tak dále.

V 16-ti finále se Vikingové utkali opět na hale Sparty II s týmem Dvora Králové. Stejně jako zápas předchozí rozhodla i tento duel jediná branka, bohužel do sítě Kopřivnice. Dvůr králové vsadil vše na pozornou obranu a kopřivničtí útočníci se nebyli schopni prosadit. Dvůr tak trpělivě čekal na svou příležitost a dočkal se. Po propadu kopřivnické obrany se dostal do přečíslení, které využil a dostal se do vedení 1:0. Turnajové pravidla a hrací čas jsou bohužel neúprosná a tak kopřivnickým hráčům čas ubíhal mílovými kroky a k vyrovnání nepomohlo ani stažení hry na 2 pětice ani závěrečná power-play.

Ani v 18. ročníku největšího florbalového turnaje Kopřivnice nezanechala výraznou stopu a stále na úspěch čeká...

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.